17 Yılda Devasa Yatırımlar Yapıldı

Afyonkarahisar’da DSİ tarafından yapılan yatırımlar hakkında açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, 17 yılda Afyonkarahisar’da devasa yatırımların yapıldığını kaydetti.

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, yaptığı yazılı açıklamada: “DSİ Genel Müdürlüğü olarak son 17 yılda kente devasa yatırımlar yapıldığını belirterek, Afyonkarahisar şehir merkezine yıllık 43,91 milyon m3 içme suyu sağladık. 375 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşıladık. 40 baraj ve 23 gölet inşa etik. 605.316 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 622 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 222 derenin ıslahını tamamladık.” dedi.

SULAMA PROJELERİ BÖLGE İÇİN KALKINMANIN ANAHTARISon 17 yılda tamamlanan 79 adet sulama tesisi ile toplam 605.316 dekar zirai arazinin sulanmasının sağlandığını belirten Aydın ‘Böylece çiftçilerimize yıllık 622 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 15 adet sulama tesisimizin inşaatına 2020 yılında devam edeceğiz. Ayrıca Afyonkarahisar’ın bereketli topraklarına 41 adet daha sulama tesisi yapmayı planlıyoruz. dedi. Afyonkarahisar’ın su kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirmek gayesiyle çalıştıklarının altını çizen Aydın; Afyonkarahisar’a bugüne kadar 40 baraj ve 23 gölet yaptık. 10 adet baraj ve 3 göletin inşaat çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.