4 milyonluk arsa 16 milyona satıldı

Afyonkarahisar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü’nden satışa sunulan arsaların ihalesi başladı. İlk gün satılan 15 taşınmazdan 18 milyon liradan fazla gelir elde edildi. 4 milyon TL’ye yakın bir bedelle satışa çıkan bir arsa tekliflerin artması sonucu 16 milyon TL’ye satıldı.
4 milyonluk arsa 16 milyona satıldı

Afyonkarahisar Milli Emlak Müdürlüğü, taşınmaz satışı ihalesine çıktı. 90 taşınmazın satışı için ihaleler dün başladı ve ilk gün 15 taşınmazın satışı gerçekleşti. Toplam 16 milyon 395 bin liralık satış ihalesine çıkan Milli Emlak, ilk gün satılan sadece bir taşınmazdan 16 milyon lira gelir elde etti. İki alıcının yarıştığı taşınmaz Erkmen Beldesi sınırlarında toplu konut alanı olarak satışa sunulmuştu.

İhale kıran kırana geçti

Bahse konu 31 bin 159 metre kare alana sahip toplu konut alanı imarlı arsa için saat 12.00’de ihale başladı. İhaleye Hisar Yapı Kooperatifi ile Afyonkarahisar’ın tanınmış iş insanlarından oluşan bir konsorsiyum ihaleye iştirak etti. 3 milyon 739 bin liradan açılan ihale bedeli iştirakçilerin artırımı ile 10 milyona kadar yükseldi. İhalede istekliler hız kesmedi ve kıran kırana bir ihale ortaya çıktı. 16 milyon 100 bin liraya kadar çıkan Hisar Yapı Kooperatifi’nin teklifi diğer iştirakçiden karşılık görmeyince ihalesi Hisar Yapı Kooperatifi kazandı.4 milyonluk arsa 16 milyona satıldı

Satışlar hafta boyunca devam edecek

Erkmen Beldesi’ndeki devasa konut alanına nasıl bir proje hayata geçirilecek önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.  Yine ihalelerde yer alan turizm Tesis Alanı imarlı 10 bin ve 18 bin mertek kare alanlı iki arsa için ise istekli çıkmadı. 2 milyon ve 2 milyon 500 bin lira tahmini bedel ile satışa sunulan Demirçevre mahallesindeki arsalar satılamadı.  Bu arsalara alıcı çıkmamasında pandemi süreci ve turizm sektöründeki daralmanın etkili olduğu düşünüyor. Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan taşınmazların satışı bu hafta boyunca yapılacak ihalelerle devam edecek.Gazete 3 özel haber(Mustafa Bayer)

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.