ABD Kongresi’nden Kötü Haber! Koronavirüse Yakalandılar

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve binlerce kişinin ölümüne yol açan koronavirüs salgını, hızla yayılmaya devam ediyor. Konuyla ilgili ABD'den kötü haber geldi. ABD'nin Florida ve Utah eyaletlerinden iki kongre üyesinin koronavirüs testleri pozitif çıktı. ABD Kongresi'deki iki üye, koronavirüse yakalandıklarını duyurdu.

ABD’de 15 kongre üyesi, kendilerini koronavirüse karşı karantinaya almıştı. Kendini karantinaya alanlar arasında Cumhuriyetçi senatörler Lindsey Graham ile Ted Cruz da bulunuyordu. Bu gelişmelerden sonra ABD Kongresi’nden kötü haber geldi. Temsilciler Meclisi Florida vekili Cumhuriyetçi Mario Diaz-Balart ile Utah vekili Demokrat Ben McAdams, Kovid-19 testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama Diaz-Balart’ın ofisinden geldi. Açıklamada: “Cumartesi akşam, Kongre üyesi Diaz-Balart baş ağrısı ve ateş semptomlarını gösterdi. Biraz önce kendisine Kovid-19 testinin pozitif çıktığı bildirildi. Herkesin iyi hissettiğimi bilmesini istiyorum. Ancak herkesin bu konuyu ciddiye alması ve hastalanmamak ve virüsün yayılmasını engellemek için Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nin talimatlarını takip etmesi önemlidir” şeklinde konuştu.Floridalı Kongre üyesinin testinin pozitif çıkmasının ardından kısa bir süre sonra kongre üyesi Cumhuriyetçi McAdams, kendisine koronavirüs bulaştığını duyurdu. McAdams, yaptığı açıklamada: “Cumartesi günü Washington DC’den döndükten sonra hafif soğuk algınlığı belirtileri gösterdim. Pazar günü doktorumla görüştükten sonra derhal kendimi karantinaya aldım evimde. Tüm toplantılarımı telefonla yaptım. Belirtilerim kötüleşti ve ateşim çıktı, kuru öksürük geldi ve nefes zorluğu yaşadım ve test olana kadar kendimi karantinada tutmaya devam ettim” ifadelerini kullandı.

McAdams, Utah halkına yetkili makamların virüsle ilgili talimatlarına uymaları çağrısında bulundu.Öte yandan Temsilciler Meclisi ile Senato, koronavirüs salgını dolayısıyla şu aşamada çalışmalarına ara verdiklerini duyurdu.

 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.