AFSÜ’de yeni dönem belirlendi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Senatosu’nun aldığı kararla 2020-2021 güz yarıyılında derslerin yüzde 40’ı uzaktan, yüzde 60’ı ise bölünmüş sınıflarda yüz yüze yapılacak.
AFSÜ’de yeni dönem belirlendi

Konuyla ilgili olarak AFSÜ’den yapılan açıklamada,  “Sağlık temalı bir üniversite olan AFSÜ’de, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı tüm karar süreçlerinde titizlikle göz önünde bulundurulmaktadır. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 13.08.2020 tarihli açıklamasındaki, öğretime 1 Ekim 2020 tarihinden sonra başlanabileceği tavsiyesi üzerine Üniversitemiz Senatosu 18 Ağustos 2020 tarihinde toplanarak programlarımızın 5 Ekim 2020 tarihinde başlaması kararını almış ve 2020-2021 Akademik Takvimi güncellenerek web sitemizde yayımlanmıştır” denildi.

Güz yarıyılı derslerinin yüzde 40’ı uzaktan yüzde 60’ı bölünmüş sınıflarda yapılacak

Yeni eğitim öğretim döneminin belirlenmesinin için bir toplantının yapıldığının ifade edildiği açıklama şöyle devam etti:  “Akademik birimlerimiz, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın talimatı doğrultusunda 2020–2021 Güz Yarıyılında derslerin yüzde 40’ını uzaktan; yüzde 60’ını ise bölünmüş sınıflarda yüz yüze uygulanacak şekilde planlamıştır. Üniversitemiz tarafından pandemi süreci yakından takip edilmekte olup ortaya çıkan her gelişme değerlendirilmektedir. Herhangi bir durum değişikliğinde yetkili kurullarımız kararlarını hızla alıp kurumsal iletişim kanallarımız üzerinden duyuracaktır. Aileleri tarafından bizlere emanet edilen siz değerli öğrencilerimiz başta olmak üzere, bütün akademik ve idari personelimizin sağlığının karar süreçlerinde en fazla dikkat ettiğimiz husus olduğunu bir kez daha hatırlatır, aramıza bu sene katılacak yeni öğrenci arkadaşlarımızla birlikte bütün AFSÜ ailesini saygıyla selamlarım.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.