Afyon Kalesi görünmez oldu, araçlar dikkatli seyretti

Afyonkarahisar gece başlayan sisin etkisiyle güne uyandı. Sabah işe gitmek için evinden çıkan vatandaşlar, 10 metreye kadar düşen görüş mesafesinde yol aldı. Afyon Kalesi görünmez olurken, sıcaklık eski derecelerde hissedildi.

Afyonkarahisar’da gündüz ve gece sıcaklığı arasındaki farkın yüksek olması, sabah saatlerinde sis olmasına neden oluyor.

İki gündür sabah saatlerinde çevre yollarında etkili olan sis hadisesi, bugün kent merkezinde de fazlasıyla hissedildi. Görüş mesafesi 10 metreye kadar indi. Araçlar güçlükle ilerledi. Afyon Kalesi görünmez oldu, araçlar dikkatli seyrettiKent merkezine inen sis dolayısıyla Anıtpark ve çevresinde göz gözü görmedi. Afyonkarahisar’ın simgelerinden olan utku anıtı sis içinde güçlükle fark edilirken, Afyon Valiliği ve Afyon Kalesi ise görünmez hale geldi.

Tarihi dokusu ile fotoğraf ve tarih tutkunlarının ilgi odağı olan Çavuşbaş mahallesinde de sis konakları görünmez yaptı.Meteoroloji yetkilileri sis hadisesinin birkaç gün daha sabah saatlerinde etkili olacağını belirterek, vatandaşların ve sürücülerin dikkatli olmalarını istedi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.