Afyon şehidine ağlıyor! Jandarma Uzman Çavuş Uyar şehit oldu

Van'da üç gün önce başlatılan Yıldırım- 10 Norduz Operasyondan 3 şehit haberi geldi. Şehitlerden birinin Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar olduğu öğrenildi. 2015 yılında göreve başlayan Şehit Uyar'ın 15 yıl önce Eskişehir'e taşındığı ve ailesinin isteği üzerine Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi'nde defnedileceği söylendi.
Afyon şehidine ağlıyor! Jandarma Uzman Çavuş Uyar şehit oldu

Üç gün önce Van’da başlatılan Yıldırım-10 Norduz Operasyondan acı haberler geldi. İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre 3 askerin şehit olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklama doğrultusunda, bir yüzbaşı ile iki uzman çavuşun şehit olduğunu bir yarbayın da yaralandığını duyurdu.
Edinilen bilgilere göre şehit olan bir askerin Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesi Alcalı Köyü Nüfusuna Kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar olduğu öğrenildi.İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması şöyle:

“Yıldırım-10 Norduz Operasyonu kapsamında; Van Çatak ilçesi kırsalında 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiği operasyonda, bir Jandarma Yüzbaşımız ile iki Jandarma Uzman Çavuşumuz şehit olmuş, bir Jandarma Yarbayımız yaralanmıştır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kaderli ailelerine baş sağlığı, yaralı yarbayımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.Afyon şehidine ağlıyor! Jandarma Uzman Çavuş Uyar şehit oldu

İhsaniye’ye Şehit ateşi düştü

Operasyonda Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar şehit oldu.Şehit Uyar’ın 15 yıl önce Eskişehir’e taşındığı ve  ailesinin isteği üzerine Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde defnedileceği bildirildi.

Şehit J.Uzm.Çvş.Yusuf UYAR’ın 2015 yılında Uzman Çavuş olarak göreve başladığı ve evli olduğu öğrenildi.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.