Afyon’da karantina kuralları ihlal ediliyor

Koronavirüs salgını, Afyonkarahisar'da da etkisini sürdürüyor. İl genelinde günlük vaka sayısı artarken salgına karşı alınan tedbirler artırılıyor. Tüm bu tedbirlere rağmen ise üzücü olaylar yaşanmaya devam ediyor.
Afyon'da karantina kuralları ihlal ediliyor

Dünyaya korku salan koronavirüsün etkileri Afyon’da da devam ediyor. Günlük vaka sayısının artmasıyla beraber ilde çeşitli önlemler alındı. Özellikle vakaların arttığı yerleşim yerlerine karantina uygulandı. Toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı. Yine maske kullanımı ve sosyal mesafeye dikkat edildi. Ancak bu kurallara uyulmadığı gerçeği durumun ciddiyetinin henüz anlaşıladığını gösterdi.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından koronavirüs vakalarının arttığı yerleşim yerlerine karantina uygulanması kararlaştırılmıştı. Bu yerlerden biri de Güvenevler Mahallesi, Namık Kemal Caddesi, Altınay Apartmanı’ydı. Edinilen bilgilere göre apartmanda herhangi bir uyarı yapılmadı ve önlem alınmadı. Apartmana birçok kişi giriş ve çıkış yaparken apartman sakinleri de koronavirüse karşı duyarsızlıklarıyla pes dedirtti.Son günlerin en önemli konusu koronavirüsün tekrardan artış gösterebileceği iken vatandaşların ve yetkililerin bu denli özensiz davranışları insan hayatını tehlikeye atıyor. Güvenevler Mahallesi Muhtarı Erdal Balıbey ise yetkilerle konu ile ilgili görüştüğünü ifade etti.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.