Afyon’da sokak düğünleri ile ilgili flaş karar!

Koronavirüs vakalarının giderek arttığı Afyon'da, sokak düğünleri ile ilgili flaş bir karar alındı. Ölümcül salgının yayılmasını önlemek amacıyla alınan karar, yaz mevsimiyle birlikte düğün sezonunu başlatan çiftleri yakından ilgilendiriyor.
Afyon'da sokak düğünleri ile ilgili flaş karar!

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan veriler doğrultusunda Türkiye’de olduğu gibi Afyon’da da koronavirüs vaka sayılarındaki artış korkutuyor. Bu kapsamda alınan tedbirler sıklaştırılırken Türkiye’de virüsün en çok yayıldığı alanlardan birinin de düğünler olduğu göze çarpıyor. Konuyla ilgili birçok ilde düğünler, 3 saat ile sınırlandırılırken düğünlerde kişileri birbirine yaklaştıran halay ve dans gibi eğlencelere kısıtlama getirildi.

Afyonkarahisar İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu da  Vali Gökmen Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantıda, koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle çeşitli tedbirler alındı. Alınan tedbirler arasında sokak düğünleri ile ilgili karar dikkat çekti. Kuruldan çıkan kararla, Afyon’da yapılan sokak düğünlerinde yiyecek, içecek ve yemek ikramları yasaklandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.