Afyonkarahisar, İzmir için tek yürek oldu

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen ve bütün Türkiye'yi üzen depremin yaralarını sarmak için Afyonkarahisar'dan da sağlık ekipleri yola çıktı.
Afyonkarahisar, İzmir için tek yürek oldu

Tüm Türkiye’yi yasa boğan haber İzmir’den geldi. 30 Ekim’de İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Yaşanan depremin ardından tüm Türkiye tek yürek oldu. Birlik ve kardeşliğin bir arada olduğu bu zor günlerde Afyonkarahisar’da İzmirli kardeşlerini unutmadı.Depremin yaralarını sarmak için Afyonkarahisar’dan da sağlık ekipleri yola çıktı.

2 UMKE, 2 Ambulans ekibi olarak toplam 16 kişinin görevlendirildiği yardım ekibinde 2 hekim, 4 hemşire, 3’er AABT ve sağlık memuru ile 1’er ebe, ATT, TST ve şoför bulunduğu öğrenildi.Afyonkarahisar, İzmir için tek yürek olduDeprem bölgesine gidecek ekibi uğurlayan Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Pala “Depremin ilk anından itibaren devletimizin bütün kurumları organize olarak afetzedelerin yardımına koştu. İlimizden de arama kurtarma çalışmaları için anında ekipler gitti. İlk günlerden itibaren yoğun olarak çalışan sağlık ekiplerimize yardımcı olmak, yaralılarımızın tedavilerini gerçekleştirmek için yine bir ekibimizi deprem bölgesine görevlendirdik. Arkadaşlarımızla beraber oradaki bütün görevlilere kolaylıklar diliyorum. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Deprem bölgesine giden sağlık ekibi, ihtiyaç olduğu müddetçe orada kalarak hizmet vermeye devam edeceği açıklandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.