Afyonkarahisar’da 11 Kişi Koronavirüs Tedavisi Görüyor

Çin'de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'nin hayatı altüst oldu. Yaşanan ölümcül salgından Afyonkarahisar da etkilendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı verilere göre Afyonkarahisar’da 11 kişinin tedavi altında olduğu öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından düzenlediği basın toplantısında yeni verileri paylaştı. Bakan Koca, Türkiye haritasını göstererek her ilde olan vakalardan söz etti. Açıklanan verilere bakıldığında Türkiye’de toplam vaka sayısı 15 bini geçti. Son 24 saatte yapılan test sayısı, 14 bin 396 iken vaka sayısı 2 bin 148 oldu. Hayatını kaybedenlerin sayısı 63 iken toplam 333 hasta iyileşti. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı ise 277 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 601 sağlık çalışanının yeni tip koronavirüse yakalandığını açıkladı. Açıklamanın ardından gösterilen haritaya bakıldığında Afyonkarahisar’da da 11 vaka olduğu öğrenildi. Vakaların hangi ilçelerde veya hastanelerde olduğu bilgisi verilmezken önlemlerin daha sıkı alınması gerektiği bir kez daha vurgulandı.Yetkililer, yeni tip koronavirüs salgınının evde kalarak ve hijyen konularına en üst düzeyde dikkat edilerek önlenebileceği uyarısını yeniledi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.