Afyonkarahisar’da bir beldeye daha karantina kararı

 Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine bağlı Dişli Beldesi’nde artan koronavirüs (Covid-19) vakaları sebebiyle bu gece itibariyle karantina uygulaması başlayacağı öğrenildi.
İYİ parti Afyonkarahisar il başkanı Muhammed Mustafa Mısıroğlu’nun annesi Şerife Mısıroğlu hayatını kaybetti. 20 Temmuz’da Afyonkarahisar İl başkanlığına adaylığını koyarak 16 Ağustos’ta yapılan kongrede 3 başkan adayı yarışmıştı. Yarış sonrası Muhammed Mustafa Mısırlıoğlu İYİ Parti'nin yeni İl Başkanı oldu. İYİ parti Afyonkarahisar il Başkan Mısıroğlu’nun annesi Şerife Mısıroğlu’nun hayatını kaybettiği öğrenildi. Bolvadin Kurucaova Köyü’nde bugün ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından toprağa verildiği açıklandı.

Afyonkarahisar’ın Bolvadin İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karantina kararı, yazılı açıklamayla duyuruldu. Açıklamada şöyle denildi; “Dişli beldesinde, bu gece saat 23.59’dan itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanacağı bildirilerek, “Kasabamızda yaşayan vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden dışarı çıkmamasına, resmi ve özel kurumlarda görev yapanların bu süre içerisinde izinli sayılmalarına, vatandaşların temel ihtiyaçlarını giderebilmesi için her aileden sadece bir kişinin evden dışarıya çıkabilmesine, bakkal, kasap ve tüp satışı yapan yerler hariç tüm iş yerlerinin kapatılmasına karar verilmiştir. Kararlara uymayanlar hakkında İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nca idari yaptırım cezası uygulanacaktır.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.