Afyonkarahisar’da Cuma pazarı kaldırılıyor mu? Başkan Zeybek açıkladı

Afyonkarahisar'ın Mecidiye Mahallesine kurulan semt pazarının yerinin değiştiğine yönelik çıkan haberlere ilişkin Başkan Zeybek Cuma Günleri Mecidiye Mahallesi emniyet karşısına kurulan semt pazarının yerinin değişmediğini aynı yerinde hizmet edeceğini açıkladı.
Afyonkarahisar'da Cuma pazarı kaldırılıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısının ardından hafta sonları açıklanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte kentte kurulan semt pazarlarına yeni düzenleme getirildiği kaydedilmişti.

Yapılan açıklama doğrultusunda, Pazartesi günleri Ataköy ve Çavuşbaş semtlerinde, Salı günleri Uydukent ve Sahipata semtlerinde Çarşamba günleri katlı kapalı semt pazarı, Mareşal ve Fuar Alanı semt pazarları, Perşembe Harbiş ve Karşıyaka semt pazarları, Cuma Fatih ve Mecidiye semt pazarlarının kurulu olacağı öğrenilmişti.Yapılan açıklama sonrasında sosyal medyada Cuma pazarının kaldırıldığı konusunda haberler çıktı. Çıkan haberlerin ardından Mecidiye mahalle sakinleri tedirginlik yaşadı.

Tedirginliği ortadan kaldırmak için Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uygur ve mahalle muhtarları, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyarette bulundu. Başkan Zeybek, görüşmede,  Cuma Günleri Mecidiye Mahallesi emniyet karşısına kurulan semt pazarının yerinin değişmediğini aynı yerinde hizmet edeceğini açıkladı.Afyonkarahisar'da Cuma pazarı kaldırılıyor mu?Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uygur, “Cuma Pazarı’nın kaldırıldığı konusunda sosyal medyada çıkan haberler ve Mahalle sakinlerinizin tedirginliği hasebiyle muhtarlarımızla birlikte Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’i istişare etmek için Muhtarlarımızla birlikte ziyarette bulunduk. Kendisi Cuma Pazarı’nın yerinin değişmediğini aynı yerinde vatandaşlara hizmet edeceğini ifade ettiler.
Bizde mahalle sakinlerimiz adına her daim halkın yayınında olan muhtarlarımızın istek ve taleplerini
yerinde inceleyip çözüm bulan sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.