Afyonkarahisar’da Motosikletli Kuryeler Alkış Topladı

Afyonkarahisar'da ilaç, yemek ve kargo gibi sektörlerde motosikletli kurye olarak çalışan gençler, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası dolayısıyla harekete geçti. Gençler, ellerindeki bayraklarla üzerinde şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu motosikletleriyle caddelerde "Şehitlere Vefa" turu attı.

Önce Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesini ziyaret eden motosikletli kuryeler, ziyaretlerinde Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’dan derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Şehitler için dua eden gençler, Mehmetçiğin yanında olduklarını belirtti.

Motosikletli kuryeler adına açıklama yapan Fatih Ardıç: “Şehit ağabeylerimizi ve kardeşlerimizi anmak istedik. Derneğimizi ziyaret ettik. Onların her zaman yanındayız. Şehit babalarına da başsağlığı diliyoruz.” dedi.Kumartaşlı ise 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla gelecek hafta çeşitli programların yapılacağını belirterek, “Kardeşlerimizin böyle bir ziyaret ve etkinlik yapması bizi mutlu etti. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kuryeler, daha sonra trafik polislerinin eskortluğunda, ellerindeki bayraklarla, üzerinde şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu motosikletleriyle caddelerde tur attı.Trafikte bulunan sürücüler de gençlere korna çalarak destek verdi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.