Afyon’un vizyonu değişecek

Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kentsel Dönüşümle Afyonkarahisar’ın vizyonunun değişeceğini söyledi.
Afyon’un vizyonu değişecek

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim öncesi vaatlerinden olan Mısri Mahallesi ile İmaret Camii ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesin’de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından oluşturulan Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi açıldı. Kentsel Tasarım Projesi çalışmaları TOKİ iştiraki GEDAŞ şirketi tarafından yapılırken geleneksel mimariye uygun konutlar planlandı.

Kentsel Dönüşüm Bürosu’nu ziyaret etti

Bunun yanında cadde üzerlerinde günümüz mimarisine uygun biçimde planlanmış konut bloklarının zemin katlarında ticari üniteler oluşturuldu. Ayrıca ticari yapıya yönelik arastalar planlandı. Oluşturulan bu ofiste, hak sahibi vatandaşlara proje hakkında bilgiler verilecek, ön talepler alınacak itiraz ve uzlaşma görüşmeleri yapılacak.  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Zafer Meydanı İkinci Vakıf İşhanı’nda hizmete giren Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.2 ayrı Kentsel Dönüşüm bölgesi var

İlgili Büro Yetkilisi Fatih Pektaş Afyonkarahisar’da Mısri Mahallesi ile İmaret Camii ve çevresi olarak iki ayrı Kentsel Dönüşüm bölgesi olduğunu söyledi. Açılan bu büroda bölge ve projelerle ilgili vatandaşları bilgilendireceklerini ifade eden Fatih Pektaş “ Vatandaşlarımız oluşturulan bu iki bölge hakkında her türlü bilgiyi büromuzdan alabilir. Burada yaptığımız tespitleri, bilgilendirmeleri, itiraz ve ön talepleri alacağız. Uzlaşma görüşmelerinin ardından projeyi tamamlamayacağız” dedi.

Afyon’un vizyonu değişecekİlk etapta 250 ila 300 konut hedefleniyor

Seçim öncesi vaatlerinden olan Kentsel Dönüşüm Projesinde çalışmaların tüm hızıyla sürdürdüklerini kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “Seçim döneminde Bakanlığımızla yaptığımız görüşmelerde Afyon’da iki bölgede Kentsel Dönüşüm yapılması hususunda söz vermiştik.  Arkadaşlarla yaptığımız görüşmeler neticesinde proje çalışması gerçekleştirildi” dedi.

Ön talep toplanacak

Mısri ve İmaret Camii Çevresinde ilk etapta 250 ila 300’er konut yapılmasının hedeflendiğini ifade eden Başkan Zeybek, “Sayın Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde birinci etap olarak Mısri ve İmaret Camii Çevresinde 250 ila 300’er konutun yapılması hedefleniyor. Afyonkarahisar Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi’nde hak sahiplerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilecek, yine bu büroda hak sahipliği tespitleri askıya çıkarılacak. Ayrıca proje ile ilgili ön talep toplanacak. Hak sahiplerinin proje alanı veya rezerv alan içerisinden konut sahibi olmak veya taşınmaza ait bedelin nakit olarak ödenmesi hususları da yine bu büromuzda görüşülecek” diye konuştu.Kentsel tasarımda geleneksel mimariye uygun tasarımlar planlandı

Vatandaşların mağdur edilmeden evlerinin değerinde seçim yapabileceklerini belirten Zeybek,  “Buradaki arkadaşlarımız vatandaşlarımızla bire bir görüşmeler yapacak. Vatandaşlarımızın mağdur edilmeden kendi semtinden konut almak isteyen kendi semtinden, isteyen vatandaşımız Gökçe Mahallesi’nde oluşturduğumuz rezerv alanından, isteyen vatandaşlarımız da evinin değerini alarak çekilebilecek. Kentsel Tasarımda geleneksel mimariye uygun konutlar planlandı.  Bunun yanında cadde üzerlerinde günümüz mimarisine uygun biçimde planlanmış konut bloklarının zemin katlarında ticari üniteler oluşturuldu. Ayrıca ticari yapıya yönelik arastalar planlandı. İki bölgede de yapılacak dönüşümle Afyon’un vizyonu değişecek” dediHenüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.