AKÜ Rektörü Karakaş’tan öğrencilere kep sürprizi

2019-2020 öğretim yılı uzaktan eğitimle son bulmuştu. Okulların bitmesiyle son sınıf öğrencilerin mezuniyet törenleri gerçekleşmedi. Büyük üzüntü duyan öğrencilere sevindirici haber Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mehmet Karakaş’tan geldi. Yapılan açıklamaya göre öğrencilere yeni tasarımlı diplomalarını ve mezuniyet hatırası olarak keplerini gönderileceği öğrenildi.
AKÜ Rektörü Karakaş'tan öğrencilere kep sürprizi

Türkiye’de ilk vaka mart ayında görülmüştü. İlk vakanın görülmesiyle birlikte okullar uzaktan eğitimle devam etme kararı aldı ve 2019-2020 öğretim yılını uzaktan eğitimle bitirdi. Üniversite son sınıf öğrencileri mezuniyet törenlerinin yapılmamasından dolayı büyük üzüntü duydu.

Evlerinizde keplerinizi atacaksınız

Öğrencilerin yaşadığı bu süreçten dolayı en güzel adım Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden geldi.
AKÜ Rektörü Mehmet Karakaş twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre 2019-2020 öğretim yılında mezun olan öğrencilerin yeni tasarımlı diplomalarını ve mezuniyet hatırası olarak keplerini göndereceğini açıkladı.
Rektör Karakaş’ın yaptığı açıklama “2019-2020 öğretim yılı AKÜ’den mezun öğrencilerimiz, kampüste mezuniyet töreni yapamadık ancak, sizlere bir sürpriz yapalım istedik. Adreslerinize oylarınızla belirlenen yeni tasarımlı diplomalarınızı ve mezuniyet hatırası olarak keplerinizi göndereceğiz.”ifadelerinde bulundu.
Açıklamanın devamı şu şekilde: “Kepleriniz 15 Eylülde elimizde olacak ve sizlere göndereceğiz. Eylülün son haftasında birimleriniz tarafından uzaktan mezuniyet törenleriniz yapılacak. Evlerinizde keplerinizi atacaksınız. Kepler konusunda desteğini esirgemeyen Sayın valimiz Gökmen Çiçek’e teşekkür ederiz. Sevgili öğrencilerimiz, sizleri böyle uğurlamak istemezdik, ancak şartlar böyle gerektirdi. AKÜ camiasının üyesi olan siz mezunlarımız, bizim gurur kaynağımızsınız. Yaşamın yeni bir evresine yelken açtığınız bugünden itibaren vereceğiniz mücadelede; sizlere başarılar diliyorum… “AKÜ Rektörü Karakaş'tan öğrencilere kep sürprizi

Şansınız bol, bahtınız açık, yolunuz aydınlık olsun

Rektör Karakaş açıklamalarına“Rektörünüz olarak haklarımı helal ediyorum. İyilik, güzellik, başarı, sağlık ve esenlik sizlerle olsun. Hep iyilerle ve iyiliklerle karşılaşın. Şansınız bol, bahtınız açık, yolunuz aydınlık olsun. Sizi kendinize ve Allah’a emanet ediyorum.” İfadeleriyle son vermiştir.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.