AKÜ ve ATSO destekledi, KAOS takımı yaptı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu kararı ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın destek verdiği Afyon Kocatepe Üniversitesi K.A.O.S. insansız hava aracı takımı, 5. TÜBİTAK Uluslararası İHA Yarışması’nda finale kaldı. K.A.O.S. takımı, Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST etkinlikleri çerçevesinde finale katılacak.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AKÜ Rektör Yardımcısı Murat Peker ile AKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Gürbüz Bıdık, AKÜ Kulüp ve Topluluklar Atölyesi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ziyaret sırasında öğrenciler kendi yaptıkları RC kontrollü hava ve kara araçlarını tanıttılar. Bu seneki İHA yarışmasındaki yapılacak otonom görevler hakkında ayrıntılı bilgi veren öğrenciler, Karakaş ve Serteser’e İHA’nın kumandasını verip test ettirdiler.

Akü atso destekledi kaos takımı yaptıİyi haberler bekliyoruz

Ziyaretin ardından değerlendirmede bulunan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, “Üç ayrı grupta yarış topluluklarımız var. Bunlardan biri, insansız hava araçları, diğeri elektrikli araç, üçüncüsü de füze. İnsansız hava araçlarında üç ekibimiz sürece girmişti. Bunlardan bir tanesi K.A.O.S. takımımız, finale kaldı. İnşallah finalde yarışacak. Elektrikli araç ve füze kategorilerindeki ekiplerimiz şu anda yarışmaya gittiler. İnşallah onlardan da iyi haberler bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerimiz gönüllü olarak katılıyor

Yarışmalara öğrencilerin gönüllü katıldıklarını söyleyen Karakaş,  “Bu yarışmalara katılan öğrencilerimiz gönüllü katılıyorlar, danışman hocalarımız gönüllü danışmanlık yapıyorlar. Bunun bir finansmanı var. Bu konuda Üniversitemiz her türlü imkânı sağlamaya çalışıyor ama bunun yanında Belediyemiz ve ATSO’nun destekleri oldu. Hem Belediyemiz’e, hem ATSO Yönetim Kurulu’na ve diğer destekçilerimize teşekkür ediyoruz, bu desteğin giderek artmasını diliyoruz. Takımlarımız başarı ile kendilerini kanıtladıkça bir farkındalık oluşacak. Gelecekte daha güzel başarılara imza atmayı planlıyoruz” dedi.Akü takımlara ciddi ilgi gösteriyor

Akü-Atso destekledi kaos takımı yaptı

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de “Afyon Kocatepe Üniversitesi Kulüp ve Topluluklar Atölyesi’ni ziyaret ettik. TEKNOFEST’e katılan takımlarımız, topluluklarımız vardı. Onların yaptığı çalışmaları yerinde izledik. Finale kalan takımları tebrik ettik ve başarılarının devamını diledik. Afyon Kocatepe Üniversitesi, takımlara ciddi ilgi gösteriyor, finansal destek sağlıyor. Bu, ilin hep birlikte destek olması gereken bir konudur. Biz Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu kararıyla belli bir miktar destekte bulunduk” diye konuştu.Tüm iş insanlarımız destek olursa başarı daha da artacak

Serteser, AKÜ’deki bu topluluklara destek vermesinin başarıyı arttıracağını kaydederek,  “Tüm iş insanlarımızın Afyon Kocatepe Üniversitesi’ndeki bu topluluklara, takımlara çalışmalarında sponsor olmaları, başarıyı daha fazla getirecektir. Bu da bizim için gurur kaynağı olacaktır. Bugün burada gördüğüm çalışmalardan mutluluk duydum. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Karakaş nezdinde bu çalışmalarda emeği olan hocalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hediyeler takdim edildi

Akü- Atso destekledi kaos takımı yaptı

Ziyaretin ardından ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e plaket ve takım tişörtü, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker’e de takım tişörtü takdim edildi. Öte yandan ATSO’nun destek verdiği insansız hava araçları takımının yanı sıra, elektrikli araçlar takımı ve füze takımı da kendi alanlarındaki yarışmalarda final aşamalarında mücadele ediyor.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.