ASTROLOJİ NEDİR ve NİÇİN ÖĞRENMELİYİZ?

"Astroloji nedir ,niçin öğrenmeliyiz, bize katkıları nelerdir?" gibi aklınıza takılan soruların cevaplarını bu yazımızda sizler için hazırladık.

Astroloji göksel sembolleri okuma sanatıdır.Astroloji yüzyıllar önce ortaya çıkmış tarihin en eski bilim dallarından biridir. Gezegen ve yıldızların, hareket ve konumlarının insanların hayatı ve karakteri üzerindeki etkisini inceler. Astroloji gezegenlerin açılarına göre bize gelecekte nasıl bir ruh hali içerisinde olacağımızı, nasıl hissedeceğimizi bizi gelecekte ne tip olayların bekleyebileceğini, karşımıza çıkacak fırsatları ve doğum haritamızda bizleri bekleyen zorlukları anlatır.

Astrolojinin bizim kaderimizi belirlediği hakkında yanlış bir algı vardır oysa ki davranışlarımız bizim öz irademizle gerçekleşir. Astroloji sadece bu konuda bize yol gösteren bizim daha düşünceli davranarak önümüze çıkan fırsatları değerlendirmemizi sağlayan ve bizi bekleyen olaylara dair bilinç oluşturan bir kaynaktır. Eğer fırsatların karşımıza çıkacağı dönemlerde kendimiz için hiçbir şey yapmazsak bu fırsatları kendi elimizle itmiş ve yine kendi kaderimize kendimiz karar vermiş oluruz.Neden öğrenmeliyize gelince; kaderin farkında olmak ve bazen tedbir almak, hayatın asıl anlamını idrak etmek için kendini tanımak ,avantajlarını ve dezavantajlarını görmek, hayatına yön vermek için, karşındakini tanımak, onun avantajları belirlemek ve kişinin hayatına yön vermesine yardımcı olmak için, kaderin sana sunduğu mükafatları iyi yakalamak, neyi neden yaşadığını bilmek ve farkında olmak için öğrenmeliyiz.

                  Sevgiler yıldız tozlarım.

Henüz yorum yapılmamış.