ATSO elini yine taşın altına koydu

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla İl Sağlık Müdürlüğü’nün talebi üzerine Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 54 yetişkin ve 4 çocuk yoğun bakım odasına kuru hava ve oksijen tesisatının kurulması için destek verecek.

Kuru hava ve oksijen tesisatının kurulması için gerekli 245 bin TL’yi bulan finansman, ATSO’nun desteğiyle karşılanacak. İnşaat bitiminde yoğun bakım ünitesinin ismi,  Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yoğun Bakım Ünitesi olacak. Ünitedeki odalara ise, destek veren hayırsever iş insanlarının isimleri verilecek.  Söz konusu destek hakkındaki protokol, Valilik Makamı’nda, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz’ın katılımıyla imzalandı.

ATSO elini yine taşın altına koyduATSO elini yine taşın altına koydu

İmza töreninde bir açıklama yapan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, ATSO’ya teşekkür etti. Çiçek, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız, ilin her ihtiyacına koştuğu gibi pandemi sürecinde de bizim en büyük ihtiyacımız olan yoğum bakım ünitesi için destek verdi. İl Sağlık Müdürümüz’ün durumu Hüsnü Serteser Başkanımız’a anlatması üzerine, Ticaret ve Sanayi Odamız elini yine taşın altına koydu. 54 yetişkin ve 4 çocuk odası yoğun bakımını üstlendiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ticaret ve Sanayi Odamız ile gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Başkanımız öncülüğünde tüm Yönetim Kurulu Üyeleri ile her konuda maddi ve manevi, gece gündüz bir araya gelebiliyoruz. Ben kendisine hassaten teşekkür ediyorum” dedi.

Oda olarak katkı da bulunmak istedik

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de Vali Gökmen Çiçek’in değerlendirmeleri dolayısıyla teşekkür etti. Serteser, “Tüm dünyanın uğraştığı gibi Türkiye’de de başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, koronavirüse karşı ciddi uğraşı vermekteler. Ne yazık ki bu virüsü halen def edemedik. Sayın Sağlık İl Müdürümüzün bizi ziyaretleri, Sayın Valimiz’in oluru ile biz de Ticaret ve Sanayi Odamız olarak bir katkıda bulunmak istedik” diye konuştu.Bir canın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz

Serteser, “Bir canın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah 54 yetişkin, 4 çocuk yoğun bakım odasını hizmete açacağız. Tüm hastaların şifa bulmasını diliyoruz. Bize böyle hizmet etme fırsatı verdikleri için Sayın Valimiz’e teşekkür ediyoruz. Şehrimiz ile ilgili her konuda, Sayın Valimiz’in direktifleri doğrultusunda hareket etmeye çalışıyoruz” dedi.

Teşekkür ediyoruz

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz da hayırseverlerin desteklerinin önemine dikkat çekti. Korkmaz, “Bu zor dönemde Bakanlığımız, Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz ile birlikte Afyonkarahisar’a sağlık anlamında yatırımlar yaptık. Yoğun bakım ünite sayılarımız iki katına çıktı. Bakanlık’tan çok fazla tıbbi cihaz ve araç geldi. Afyon’da Ticaret ve Sanayi Odası gibi Afyon sevdalılarının, vatandaşlarımızın zarar görmesini istemeyen birçok güzel insan tarafından sağlık sektörüne bağışlar yapılıyor. İsmi duyulan, duyulmayan bütün bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.Bağış yapmak için sürekli başvuru var

Korkmaz, bağış için sürekli başvuru olduğunu belirterek,  “Şu anda bağış yapmak için vatandaşlarımız, büyüklerimiz bize sürekli başvuruyorlar. Allah razı olsun, Hüsnü Serteser Başkanımız bizi kırmadı. Devlet Hastanesi A Blok’ta 54+4 yataklı yoğun bakım ünitesi desteği sağlıyor. Kendilerine ve ismini duyurmak istemeyen bütün bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.  Konuşmaların ardından protokol imzalandıHenüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.