ATSO meclis toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının ağustos ayı olağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.
atso

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla Meclis toplantılarımızı Mart ayından itibaren video konferans yöntemiyle düzenliyoruz. Sizlerle en kısa zamanda yüz yüze görüşerek toplantı yapmayı arzu ediyoruz” dedi.

Ağustos ayının önemine dikkat çeken Merdivenci, “Ağustos ayı, zaferler ayıdır. 1071’de Malazgirt’te kazandığımız zafer, 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde elde edilen büyük galibiyet ile perçinleşmiştir. 27 Ağustos 1922’de de ilimiz destansı bir mücadele ile düşman işgalinden kurtulmuştur. 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı büyük bir gururla kutluyorum. Anadolu’yu bize yurt eden Sultan Alparslan’ı, bu yurdu daim kılan ecdadımızı ve Anadolu’nun yurdumuz olduğunu tescil ettiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, canlarını vatanımız için feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

İkinci 500 Büyük Şirket Araştırması’nda yer alan Cumhuriyet Sucukları’nı da kutlayan Merdivenci, “İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı İkinci 500 Büyük Şirket Araştırması’nda ilimizden Cumhuriyet Sucukları da yer aldı. İkinci 500’de geçen yıl 320’nci sırada olan Cumhuriyet Sucukları, bu yıl 255’inci oldu. Firmamızın ortaklarını, yöneticilerini ve çalışanlarını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Merdivenci, Gecek Termal A.Ş.’nin başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, “Ağustos ayı içinde Gecek Termal A.Ş.’nin Olağan Genel Kurulu’na katıldım. Pandemide hizmetine ara veren, normalleşme adımlarından sonra hizmetlerine kaldığı yerden devam eden Gecek Termal A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Meclis Üyemiz Sayın Ali İhsan Çiloğlu’na ve Gecek Termal A. Ş. Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkür ediyorum. Gecek Termal A.Ş., 5 yıldızlı otel konforuna ulaştı” dedi.

Merdivenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ekonomide Kısa Çalışma Ödeneği’nden sonra işletmelerimizin kullanımı için normalleşme desteği uygulaması da yürürlüğe girdi. 1 Temmuz’da sona eren Kısa Çalışma Ödeneği’nden sonra 3 ayı geçmemek şartıyla her ay için kısa çalışma veya ücretsiz izinde geçen aylık ortalama gün sayısı ve asgari ücret üzerinden hesaplanan işçi ve işveren primi tutarında mahsuplaşma yapılacak. Bu uygulama dolayısıyla hükümetimize teşekkür ederiz.

21 Ağustos 2020 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Karadeniz’de doğal gaz keşfi ile ilgili bilgi, ekonomi dünyasını heyecanlandırmıştır. Bu keşfin hayırlı olmasını diliyor; doğal gazın en kısa sürede ekonomimize kazandırılmasını umuyoruz.”

Yeni tip koronavirüs dolayısıyla tedbirli davranılması gerektiğini vurgulayan Merdivenci, “Bu salgın, en ufak bir tedbirsizliği dahi cezalandırıyor. Lütfen işletmelerimizde ve özel hayatımızda maske, mesafe ve temizlik kuralına uyalım. İlimizde de gördüğümüz kadarıyla koronavirüsün bulaşma hızı arttı. Biz kurallara dikkat ederek, hem kendimizi koruyacağız, hem de toplum sağlığına katkıda bulunacağız” şeklinde konuştu.

Merdivenci, küresel salgının ülkemizde görüldüğü tarihten itibaren Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hijyen malzemesi üreterek öne çıktığını kaydetti. Merdivenci, “Bu süreçte Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yaptığı üretimle öne çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB ETÜ’nün iş birliğinde imzalanan protokol ile Afyonkarahisar’da pilot okul olarak seçilen, Protokol Yürütme Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Gül’ün yer aldığı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başarıları, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından da takdir edildi. Okulumuzun yöneticilerini ve öğretmenlerini kutluyoruz” dedi.

Merdivenci, açılış konuşmasında: “Meclis Üyemiz Sayın Mehmet Gümüşkanat’ın rahatsızlık geçirdiğini öğrendim. Kendisine acil şifalar diliyorum, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2020 yılı Temmuz ayı karar özetleri oy birliğiyle onaylandı.

Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2020 yılı Temmuz ayı Hesap Hülasası oy birliğiyle tasdik edildi.

Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde verilecek öğrenci burslarının, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Dönemi ile aynı sayı ve miktarda olması, oy birliğiyle karara bağlandı.

Toplantının beşinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Gül, ATSO Yönetim Kurulu’nun Temmuz-Ağustos 2020 faaliyetleri hakkında sunum yaptı.

Toplantının son kısmı olan “Dilek ve Temenniler” maddesinde, Meclis Üyeleri Ali İhsan Çiloğlu, İbrahim Sömer, Murat Bilgici ve Mustafa Özer söz alarak görüşlerini dile getirdi.

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dilek ve Temenniler” kısmının ardından Meclis Üyeleri’ne teşekkür ederek toplantıyı kapattı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.