Ayakta Alkış

Hemşerilerimizin sağlık alanında yaptıkları bağışlar tüm Türkiye’de örnek gösteriliyor. Emirdağ’dan İscehisar’a, Afyon Merkez’den Belçika’da yaşayan hemşerilerimize kadar hemen hepsinin İlimizdeki sağlık teşkilatının güçlendirilmesine yönelik çalışmaları ayakta alkışı hak ediyor.
Ayakta Alkış

AFSÜ’ye çifte destek

Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin yoğun bakım ve acil servislerinin ihtiyaç duyduğu yeni alanların yapımı ile Diş Hekimliği Fakültesinde bazı birimlere önemli destekler Cumhuriyet Sucukları’nın sahibi olduğu Kocaşaban Ailesince yapılıyor. İş adamı Yavuz Kocaşaban ve ailesinin AFSÜ’ye olan desteklerine ilaveten, Belçika’da yaşayan Emirdağ’lı hemşerimiz Milletvekili Emin Özkara ve kardeşleri de AFSÜ’de bazı odaların tefrişinin yanı sıra yeni doğan çocuk yoğun bakım ünitesine önemli desteklerde bulundular.

Devlet Hastanesine yeni yatırım

Afyon Devlet Hastanesi’ne C blok inşa ediliyor. Çocuk yoğun bakım ve diğer yoğun bakım üniteleri yeni blokta toplanacak. 26 Ağustos 2020 tarihinde Ankara’dan gelen mühendis ekibi ilave olarak 6 milyon TL’lik bir yatırım için gerekli çizimlere başladılar. Afyon Devlet Hastanesine yapılacak olan ilave yatırımla da bölgenin en çok yatağa sahip olan yoğun bakım bloğu İlimizde olacak. Bu blok içinde Cumhuriyet Sucukları sahibi Kocaşaban ailesinin destek verdiği öğrenildi.Özcan ve Halaç aileleri örnek oldu

İscehisar’lı İş adamı Remzi Özcan ve kardeşlerinin sahibi olduğu KARAMEHMET Mermer ile Emirdağ’lı hemşerimiz Özcan Halaç ve ailesinin sahibi oldukları İstanbul Altın Rafinerisi de ilimizdeki sağlık yatırımlarına önemli katkılar vermekte. Emirdağ’da yapımı tamamlanan Fazlı-Macide Halaç Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yanı sıra Emirdağ Devlet Hastanesi’nin %51’lik kısmı ile AFSÜ’de yapımı devam eden Misafirhane ve Bakım Merkezi de Özcan Halaç ve Ailesi tarafından yapılıyor. Öte yandan İscehisar’da yapımı devam etmekte olan İscehisar Devlet Hastanesi’nin %51’den fazla kısmı Remzi Özcan ve ailesi tarafından karşılanıyor. Özcan ailesinin hastaneye olan katkılarının 20 milyon TL civarında olduğu belirtiliyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.