Aylin Cesur’dan açıklama!

Rejim güçlerinin saldırısı sonucunda 27 Şubat’ta İdlib'de şehit düşen Piyade Yüzbaşı Süleyman Şahin'in, memleketi Afyonkarahisar'daki cenaze törenine katılan İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, ‘Şehit cenazesinde poz verdi’ iddiası ve giydiği kıyafetle bir haftadır özellikle sosyal medyada eleştirilerin hedefi haline gelmişti. "İzansız biri değilim. Edep de bilirim, töre de bilirim, iman da bilirim" diyen Cesur, namazın bittiğini zannedip şehidin babasına taziyelerini sunmak için öne çıktığını, namazın bitmediğini fark edince duaya katıldığını ifade etti.

Milletvekili Aylin Cesur çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Twitter hesabından yaptığı açıklama ile sessizliğini bozan Cesur, konuyla ilgili bir dizi mesaj yayınladı. Cesur, “5 gündür, Aziz Şehidimizin hatırasını, kederli ailesinin acısını ve milletimizin yasını gölgeleyen bir hadisenin öznesi olmaktan öncelikle çok üzgünüm” diyerek sözlerine başladı.

Olay günü, şehidin cenazesi olduğunu öğrenince Isparta Atabey İlçe Kongresinden çıkarak Dinar’daki törene gittiğini ifade eden Cesur olayı şu sözlerle anlattı: Gittiğimde Cemaat saf tutmuştu. Görevliden öğrendim ki şehidimizin babası protokolde namazdaydı. Bulunduğumuz yerden orası görülmüyordu. Bekledim. Namaz bitti yönlendirmesiyle taziye için ilerlediğimde bitmediğini, selam verildiğini fark ettim, tereddütte kaldım, duaya katıldım. Özeti budur.”25 yıllık siyasi danışmanlık kariyeri olan bir milletvekili olduğunu hatırlatan Cesur, açıklamasında “Allah’a hamdolsun ki; izansız biri değilim. Edep de bilirim, töre de bilirim, iman da bilirim. Açıklamalarımı; Yüce Türk Milleti’nin vicdanına arz ederim.” ifadelerine yer verdi.Cesur ‘Şehit annesine sarıldı ve poz verdi’ notuyla sosyal medyadan paylaşılan bu karenin başka bir tarihte başka bir yerde çekildiğini dile getirdi.

Sosyal medya yapılan bazı paylaşımlara da yanıt veren Cesur şunları kaydetti:* Şehidimizin ailesi ve cenazesi ile alakası olmayan, 2 hafta öncesine ait bu fotoğraflar, olayı çarpıtmak amaçlı ve kasıtlı olarak servis edildi.

* Şehit annesine sarıldı ve poz verdi” diye servis ettikleri bu fotoğraf ise; 16 Şubat’ta yani olaydan 2 hafta önce Isparta Yalvaç’ta, mahalleli kadınlarla konuşurken, bir mahalli ajans tarafından çekilmiş ve 17 Şubat’ta da kendi sosyal medyasında paylaşılmıştır.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.