Bakan Kasapoğlu, “Tokyo 2020’den umudumuz büyük”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara'da düzenlenen Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası'nın açılış törenine katıldı. Bakan Kasapoğlu, Taha Akgül Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonanın açılış seremonisinde yaptığı konuşmada, gençlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Gençlerle her zaman gurur duyduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, “Bugün burada geleceğin yıldızları, şampiyonları, bu ülkenin şanlı bayrağını her daim göklerde dalgalandıran, dalgalandıracak olan gençlerimiz var.” dedi. Antalya’da pazar günü halter, satranç ve atletizm branşındaki sporcularla bir araya geldiğini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Bugün de tekvandoya gönül vermiş sporcularımızla beraberiz. Tokyo 2020’de sizlerden ümidimiz, umudumuz çok büyük. İnanıyoruz ki bizi yine mahcup etmeyeceksiniz.” diye konuştu.

“SPORU TABANA YAYMA GAYRETİNDEYİZ”Bakan Kasapoğlu, “Yerel yönetimler bizim en önemli iş ortaklarımız. Onlarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de bu başarıları taçlandırma adına her türlü imkanı seferber edeceğiz. Sadece tesis değil, insan odaklı spor politikamızla, yerel yönetim odaklı stratejilerimizle, sporu herkes için erişilir kılma adına çalışacağız. Siz değerli sporcularımızın toplumumuz açısında önemli birer rol model olduğunuza inanıyorum. Elbette spordaki başarılarınız önemli ama bunun yanında sizlerin ortaya koyacağı erdem, rekabetteki ahlaki anlayışınız, rakibinize olan nezaketiniz çok önemli. Bizler medeniyet olarak her yönüyle güçlü olan ahlakı, erdemi, çalışkanlığı, adalet anlayışı ve cesaretiyle öncü olan bir milletin torunlarıyız. Bizlere bu vasıfları taşıyan gençlik gerekiyor. O gençliği hamdolsun her daim görmek, o gençlerle geleceğe yürümek bizler için her zaman mutluluk, ayrıcalık.” dedi.


 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.