Bakan Kurum’dan flaş İzmir depremi açıklaması!

İzmir depremiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Sahada 5 bin arama kurtarma personeli var" dedi.
antalyada kaçak yapi

İzmir depremiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Sahada 5 bin arama kurtarma personeli var. 484 artçı sarsıntı oldu, 8 binada arama sürüyor. “Depremin olduğu andan itibaren şu ana kadar 100 vatandaşımızı kurtardık” dedi.

Kurum, “Vatandaşlardan ricamız, hasar tespit ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasından sonra binalara girmeleri. Yıkılma riski olan binalar var.” dedi.Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “Binasına giremeyecek, eşyasını alamayacak vatandaşlarımıza eşya yardımı yapılacak.” diye konuştu.

Bakan Kurum, “56 bin kişi kapasiteli mobil beslenme ünitelerimiz şu an alanda. Ağır hasarlı binalar için taşınma yardımı yapılacak.” ifadelerini kullandı.Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “TOKİ, kalıcı konutların yapımı için AFAD’la koordinasyon halinde hem yerinde hem de rezerv alanlarda süreci başlattı.” dedi.

Kurum, yıkılan veya yıkılma riski bulunan ağır hasarlı binalara ilişkin bütün vatandaşlara kira yardımı yapılacağını söyledi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.