Bakan Selçuk’tan Önemli Duyuru! Koronavirüse Eş Zamanlı Uygulama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ölümcül yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:“Koronavirüse karşı okullarımızda eş zamanlı hijyen uygulaması başlattık” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda dezenfektan çalışmalarının büyük bir titizlikle devam ettiğini söyleyen Bakan Selçuk:“Küresel ölçekli yaşanan koronavirüse karşı okullarımızda eş zamanlı hijyen uygulaması başlattık. Elle temas edilen bütün alanlar eğitim dışındaki zamanlarda özel dezenfektanlarla temizleniyor. Her okulun aksamadan dezenfekte edilebilmesi için hassas bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

Günlük Ortalama 100 Ton Dezenfektan

Hijyen solüsyon ihtiyacının mesleki ve teknik anadolu liseleri tarafından karşılandığını belirten Bakan Selçuk “8 ilde 26 meslek lisemizde öğrencilerimiz günlük ortalama 100 ton dezenfektan üretim kapasitesiyle bu süreçte yanımızdalar. Şimdiden tüm ülke adına teşekkürler gençler. El hijyeninin nasıl sağlanması gerektiğine ve virüslerden nasıl korunacağımıza dair bilgilendirme, okullarımızda öğretmenlerimiz aracılığı ile yapıldı. Velilerimizden ricam konuya evde de değinmeleri ve çocuklarımızı kapalı ve kalabalık alanlardan uzak tutmalarıdır” açıklamalarında bulundu.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.