Bakan Varank Müjdeyi Verdi:”Ankara’yı Merkez Şehirlerden Biri Yapacağız!”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Etimesgut 7'nci Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Ankara'nın yazılımda çok güçlü şehirlerden biri olduğunun altını çizerek:"Ankara'yı sağlık teknolojileri geliştirmede merkez şehirlerden biri yapacağız." dedi.

Varank, Etimesgut Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Etimesgut 7’nci Olağan Kongresi’nde konuşma yaptı. Konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Varank, AK Parti’nin sadece 18 yıllık bir yürüyüşün temsilcisi değil, mazisi yüzlerce yıla dayanan kutlu bir davanın son temsilcisi olduğunu ifade etti.

Yazıklar Olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’yi büyüttüklerine, milletin refahını artırdıklarına değinen Varank, İdlib ile ilgili:”Ben de bu süreçte Hatay’da, sınır hattında bir müddet kaldım. Orada verilen mücadeleye, Türkiye’nin kararlı duruşuna, Mehmetçiğimizin kahramanlığına birebir şahit oldum. Biz bu mücadeleyi yürütürken, maalesef ülkemiz içinde vicdandan, akıldan, fikirden yoksun bazı seslerle de mücadele etmek zorunda kalıyoruz. CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı çıktı, alçakça, edepsizce, sınırlarımızı koruyan Mehmetçiği terör destekçisi olmakla suçladı. ‘Rusya ve Esed Suriye’de terör örgütlerine karşı mücadele ettiği için bizi de vuruyorlar.’ dedi. Sen Lazkiye’nin mi belediye başkanısın, Çanakkale’nin mi? Şu hadsizliğe, şu alçaklığa bakar mısınız? Bizim orada canımız yanmış, evlatlarımız şehit düşmüş, gazilerimiz olmuş ama bu utanmaz çıkacak, diyecek ki ‘Türk askeri teröristlerle birlikteydi’, Genel Başkanı çıkacak diyecek ki ‘Bizim orada ne işimiz var?’. Yazıklar olsun. Batılı ağa babalarınıza, Türkiye düşmanlarına yaranmak için attığınız bu taklalara da yazıklar olsun. Şehitlerimize ihanet eden bu zihniyetinize de yazıklar olsun. ‘Atatürkçüyüm’, ‘Cumhuriyetçiyim’ deyip de koltuğunu kaybetmemek için sana ses çıkarmayan o partinin yöneticilerine de yazıklar olsun.” açıklamalarında bulundu.Tüm Değerleri Kendi Ayaklarıyla Çiğniyor

Türkiye’nin, karşılaştığı her sorunu kendi imkanları ve iradesiyle çözmeye muktedir bir ülke olduğunu vurgulayan Varank, Rusya ile varılan mutabakatın da sahada sağlanan ateşkesin de Batı ülkelerinin Suriye konusundaki sorumluluklarını erteleyemeyeceğini ifade etti. Batı’nın, Suriye krizinden hiçbir yük almamasını da sorguladıklarını söyleyen Varank:”Hem 3,5 milyon Suriyeliyi topraklarında misafir eden Türkiye’yi İdlib’den gelecek 1,5 milyon yeni sığınmacı konusunda yalnız bırakacaksınız hem de eleştireceksiniz. Hiç kusura bakmayın, bunun adı iki yüzlülüktür. Silahlarla, biber gazlarıyla, coplarla saldırıyor, açık bir işkence uyguluyorlar. Ege’nin soğuk sularında botlarını delerek batırıyorlar. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni, Cenevre Sözleşmesi’ni açıkça ihlal ediyorlar. Avrupa, üzerinde yükseldiğini iddia ettiği tüm değerleri kendi ayaklarıyla çiğniyor.” dedi.

Bahar Kalkanı Harekatı’nda Topyekun Bir Gayret Gösterdik

Türkiye’nin İdlib’de silahlı insansız hava araçlarıyla, kendi milli teknolojileriyle neler yapabildiğini tüm dünyanın izlediğine dikkat çeken Varank:”Türkiye’nin kabiliyetleri bunun çok daha üstündedir. İnsansız hava araçlarından akıllı mühimmatlara, elektronik harp teknolojilerine kadar birçok alanda Türkiye üstün kabiliyetlere sahip ve bunları daha da geliştirmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin getirdiği pratiklik ve koordinasyon kabiliyetlerinin etkisiyle bu anlamda Bahar Kalkanı Harekatı’nda alanda sonuç odaklı topyekun bir gayret gösterdik. Ordumuzun kullandığı ürünleri üreten mühendislerimizle askerlerimizi eş güdüm içinde çalıştıracak mekanizmalar oluşturduk. Bundan sonra da bu eş güdümü çok daha güçlü hale getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.Bir Bilim Merkezi Kurma Çalışmalarına Başladık

Etimesgut’taki çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler veren Varank, sözlerini şöyle tamamladı:”Ankara’da inşallah Sağlık Teknolojileri Vadisi kurma hedefimiz var. Bunu Sağlık Bakanımız ile beraber çalışıyoruz. Ankara’yı sağlık teknolojileri geliştirmede merkez şehirlerden biri yapmak için çalışacağız. Ankara’da insanların ziyaret edebileceği bir bilim merkezimiz yok. Altındağ Belediye Başkanımız ile çalışmalarımızı başlattık. Ankara’ya da herkesin gezebileceği, aynı zamanda turist destinasyonu haline getirebilecek bir bilim merkezi kurma çalışmalarına başladık.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.