Başkan Uluçay: Aziz milletimizin efendisi değil, hizmetkârıyız

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Uluçay “18 yıldır Türkiye'de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Biz eserlerimizle varız. Türkiye şu anda milyarlarca liralık yatırımlarına devam ederken bir yandan da Libya’da, Suriye’de ve Azerbaycan’daki kardeşlerine destek vererek büyük destanlar yazıyor” dedi.
Başkan Uluçay: Aziz milletimizin efendisi değil, hizmetkârıyız

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ilk basın toplantısını yaptı. Toplantıya İl Başkan Yardımcıları İbrahim Eroğlu ve Hüseyin Menteş de katıldı.  Uluçay açıklamasında, “29 Eylül Salı günü itibarıyla Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile göreve başlamış bulunmaktayım. Teşkilat mensuplarımızla birlikte davamızı daha ileriye götürmek, başarı bayrağımızı daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacağız. Şehrimize ve aziz milletimize hizmet yolunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her alanda belirttiği hedeflere doğru ilerlememiz için her biri birbirinden kıymetli teşkilat mensuplarımızla birlikte davamızı daha ileriye götürmek, başarı bayrağımızı daha yukarılara taşımak için ve 2023 seçimleri için şimdiden çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Devraldığımız bayrağı daha yükseğe taşıyacağız

Uluçay, “Bakanımız milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Ali Özkaya’ya ve İbrahim Yurdunuseven’e, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, belediye meclis üyelerimize, İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’a, il genel meclis üyelerimize, Merkez İlçe Başkanımız Ziya Coşkun Karadeniz ve yönetimine, teşkilatımıza, ana kademeye, Kadın ve Gençlik Kollarımıza, ilçe başkanlarımıza ve belediye başkanlarımıza destekleri için ayrı ayrı teşekkür ederim. Rabbim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Önümüzde genel merkezimizin belirleyeceği bir takvimde il kongremizi yapmayı planlıyoruz. Bu noktada il başkanlığı görevinden istifa eden önceki dönem il başkanımız Hüseyin Sezen’e de yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederiz. İnşallah ondan devraldığımız bayrağı daha yükseğe taşımak için çalışacağız” dedi.Bizim tarafımız ve çizgimiz belli

“Ülkemiz dün olduğu gibi bugün de yarın da dost ve kardeş Azerbaycan’ın yanında olmayı sürdürecektir” diyen Uluçay şöyle konuştu; Bölgemizin tabiri caizse İsrail’i olan Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarını terk etmesiyle, bölge yeniden barış ve huzura kavuşacaktır. Bu bir hesaplaşmadır, bu hesaplaşmada da bizim ülke olarak, AK Parti olarak tarafımız ve çizgimiz bellidir.

Ancak bizde bir muhalefet var ki dış politikada resmen ülkesinin çıkarlarını savunmak yerine Türkiye’ye karşı olanların çıkarlarını koruma derdine düşmüştür. Bunu bazen yüksek sesle, bazen sessiz kalarak, bazen de lehte cılız bir ses tonu ile ifade ediyorlar. Bugün Suriye’de Türkmenleri dahi katleden Esed’den, Mısır’da Yunanistan’la hareket eden Sisi’den, Libya’da Türkiye’yi tehdit eden Hafter’den yana olarak kendilerini gösteriyorlar. Maalesef bunlarla da yetinmiyor terör örgünü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye hoşgörülü davranırken Azerbaycan’a destek olunmasına da karşı olduklarını açık açık gösteriyorlar. Bunun adına da ana muhalefet diyorlar. Azerbaycan’a destek vermeyeceğiz de Ermenistan’ın orada yapacağı katliamları mı seyredeceğiz? Ben Ermenilerin saldırıları sonucu Kafkasya’daki şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.  Kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın yanındayız.Şehrimizde yaşayan kimseyi yalnız bırakmayız

Sosyal Koruma Kalkanı’nda, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının Türkiye genelinde verdiği desteklerin tutarının 35 milyar liraya yaklaştığını ve bu 35 milyar liranın da Afyonkarahisar’da 184 milyon lirasının ulaştığını kaydeden Uluçay, “Bu arada Afyonkarahisar Belediyemiz öncülüğünde 10 bin gıda paketi hazırlanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıldı. AK Parti bayrağının dalgalandığı ilçe ve belde belediyelerimiz de maske, dezenfektan, gıda ve sıcak yemek imkânı sunarak kimseyi yalnız başına bırakmadı. Bununla birlikte ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m’ kampanyası ile 2 milyar lirayı aşkın bir bağış toplandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un dediği gibi bu rakamın şu anda yüzde 90’ından fazlası vatandaşlarımıza ulaştırmış durumda. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m kampanyasında da Afyonkarahisar’a 16 bini aşkın ihtiyaç sahibine yardımlarımızı ulaştırdık. Şehrimizde yaşayan kimseyi yalnız bırakmayız” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz tablet dağıtımı

Uluçay “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele ve yüz yüze eğitim konularının ele alındığı Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada “İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren dağıtıma başlıyoruz” dedi. Burada şart öğrenci ailesinin ihtiyaç sahibi olması. Öğrencisinden kullandığı tebeşirin parasını isteyen devletten, öğrencisine ücretsiz tablet dağıtan bir devlete hamdolsun. Afyonkarahisar’da merkez belediyemiz başta olmak üzere bütün belediyelerimiz de zaten bu konuda bir çalışma başlattı. İl genelinde AK Partili belediyeler ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için ücretsiz tablet dağıtacak” dedi.Gönülleri kazanmayı hedefliyoruz

“18 yıldır Türkiye’de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk” diyen Uluçay, “Biz eserlerimizle varız. Türkiye şu anda milyarlarca liralık yatırımlarına devam ederken bir yandan da Libya’da, Suriye’de ve Azerbaycan’daki kardeşlerine destek vererek büyük destanlar yazıyor. Amacımız ülkemizin bekası, milletin huzuru, evlatlarımızın geleceği için dosta güven, düşmana korku salacak tarihî bir zaferle çıkmak istiyoruz. Gece-gündüz demeden millet için çalışıyor, milletin refah ve huzuru için koşturuyoruz. Siyasetimiz gönül kazanma ve kalpleri fethetme siyasetidir. Millete efendilik taslayanlarla aramızdaki en büyük farkın, bu gönül farkıdır. Afyonkarahisarlı aziz milletimizin efendisi değil, hizmetkârıyız.  Çünkü bizim rotamızı Afyonkarahisar halkı çiziyor, istikametimizi yine hemşerilerimiz belirliyor” dedi.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.