Başkan Zeybek, 30 Ağustos kutlama mesajı yayınladı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yayınladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, her türlü yokluk ve imkânsızlık içerisinde adeta küllerinden doğarak zafere yürüdüğü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın gururu ve mutluluğu içinde olduklarını ifade etti

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılını idrak ediyoruz. 98 yıl önce zorlukla, yoklukla mücadele ederek, bu milleti düşman zulmünden kurtaran ve yeni bir ülke yaratan Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını saygıyla anıyor ve  o tarihlerde varını yoğunu askere verip ülkenin kurtarılmasında çok önemli rol oynayan aziz Türk milletinin önünde saygı ile eğiliyoruz.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’de, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlandı. Şanlı Zafer’in 98. yılında Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklarda yaşamanın ve bu şehrin insanlarına hizmet etmenin gururunu yaşadığını ifade eden Başkan Zeybek, tarihi büyük zaferlerle, kutlu fetihlerle dolu Anadolu’nun, dünyadaki yerini tescillediği 30 Ağustos Zaferi’nin hala ilk günkü coşku ve idrak ile anıldığını vurgulayarak, bu durumun ilelebet süreceğine işaret etti.Başkan Zeybek, 30 Ağustos Zaferi’nin, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya ‘Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır’ diye haykırdığı, şanlı zaferi olduğunu söyledi.

Türk Milleti’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, her türlü yokluk ve imkânsızlık içerisinde adeta küllerinden doğarak zafere yürüdüğü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamamanın gururu ve mutluluğu içinde olduklarını ifade eden Başkan Zeybek; “Malazgirt Zaferi ile Anadolu’yu yurt edinen milletimiz, İstiklal Savaşı ile bu toprakların ebediyen yurt olarak kalacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. 30 Ağustos’ta elde edilen destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. 30 Ağustos Zaferi herhangi bir askeri zafer değildir. Bu zafer, gerçekte modern Türkiye Cumhuriyetini kurmayı mümkün kılmış bir zaferdir.30 Ağustos Zaferi, yeni Türk Devletinin hiç sönmeyecek bir güneş gibi doğuşunu müjdelemiştir. Tarihimizde bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılında başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan savunması ve bağımsızlık uğrunda canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyor, Milletimizin ve tüm Afyonkarahisarlı hemşehrimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.