Big Chefs hizmete açıldı

2007 yılında kurulan ve ünü yurtdışına ulaşan Big Chefs restoranlar zincirinin en son halkası Afyonkarahisar’da açıldı. Big Chefs, 66. Şubesi’ni Afyonkarahisar’da açarak gastronomi sektörüne yeni bir soluk oldu.
Big Chefs hizmete açıldı

2007 yılında Gazme Cizreli tarafından ilk şubesi Ankara’da açılan ve ardından Türkiye’nin 55, dünyanın ise 10 ülkesinde şubesi olan ve yüzde yüzü banka kredisi ile yaratılmış marka Big Chefs, artık Afyonkarahisar’da da hizmet verecek.

Kente farklı bir değer katacak

Afyonkarahisar’ın tanınmış iş insanı Mustafa Enis Arabacı’nın yatırımı ile Afyonkarahisar Kocatepe Asri Mezarlığı yanında bulunan parkta açılışı yapılan 66. şubenin ilk müşterileri de basın camiası oldu. Afyonkarahisar’ın gastronomi şehri unvanını almasının ardından açılan restoran kente farklı bir değer katacak. Big Chefs’in kurucusu kadın girişimci Gamze Cizreli, restoranın ilk gününde Mustafa Enis Arabacı’yı yalnız bırakmadı.Big Chefs hizmete açıldı

 Afyon damak tadının üst düzey olduğu lezzetlere sahip bir kent

Cezreli, gazetecilere yaptığı açıklamada Big Chefs’i anlattı, bundan sonra Big Chefs menüsünde yer alabilecek Afyon lezzetleriyle ilgili bilgiler verdi. 26 yıldır sektörde olan Cizreli, yeni mekânı anlattı. Cizreli, Afyonkarahisar Mutfağına da övgüler yağdırdı. Damak tadının en üst düzeyde lezzetlere sahip olan bir kent olduğunu aktaran Cizreli, Afyonkarahisar’ın bazı yemeklerini ileride menülerine alarak dünyanın dört bir yanına taşımak istediklerini dile getirdi.

Afyon’un gastronomi sürecine katkı sağlamak istiyoruz

Restoranın yatırımcısı Mustafa Enis Arabacı da yaptığı açıklamada, heyecanlı olduklarını dile getirdi. İlk kez gastronomi alanında yatırım yaptıklarını belirten Arabacı, şunları söyledi: “Sağlık ve eğitim alanında nasıl Afyonkarahisar’da değer katmaya çalıştıysak, bu markanın seçimininde de böyle davrandık. Afyonkarahisar’ın bu alanda gelişmesine katkı vermek istiyoruz” dedi. 

Big Chefs hizmete açıldıHenüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.