“Bir Yıldız Doğuyor” projesi sosyal medya aracılığı ile meraklılarına ulaşacak

Klasik bir Mercedesin toparlanarak, meraklısına açık artırma ile satılmasını konu alan "Bir Yıldız Doğuyor" projesi internet üzerinden gerçekleştirilecek. Elde edilecek gelir ise öğrencilere burs olarak verilecek

Bilindiği üzere geçen sene mayıs ayı başında “Bir Yıldız Doğuyor” adı verilen sosyal sorumluluk projesi başlatılmıştı.

Projemizin amacı; 1971 model Klasik Mercedes araç, baştan sona yenilendi, ki araç yenileme işi yaklaşık 8 ay süren hassas çalışma dönemi içinde titizlikle ve kaliteli bir şekilde tamamlandı. Yenilenen araç, büyük katılımlı organizasyon gününde açık artırma yolu ile satılacak, elde edilen gelirde, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilmesi için Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlanacaktı.

Bu düşünce ile o dönem Afyon’da görev yapan Valimiz Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyon Eğitim Vakfı Başkanı Hüsnü Serteser ve Klasik Mercedes Kulübü Bşk Fuat Süslü ile yaptığımız istişare sonucunda bu aracın 14 Haziran 2020 tarihinde yapılacak, büyük katılımlı bir etkinlikte satılması düşünülmüştü.

Ancak, etkinlik günümüz yaklaştığında hepimizin bildiği üzere tüm dünyada ve ülkemizde Covit-19 virüsü salgını baş gösterdi. Valimiz Mustafa Tutulmaz, sağlık sebepleri ile bu etkinliği yeni tarihini sonradan kararlaştırmak üzere erteledi.

Yeni göreve başlayan Valimiz Gökmen ÇİÇEK ve diğer ilgili kurumlarla yaptığımız ilk istişare ile toplantının 6 Eylül 2020 tarihinde yapılması uygun görüldü. Fakat toplantımız yakın zamanda Covit-19 vakalarındaki artış ve risk öne sürülerek Valimiz tarafından bir kez daha belirsiz bir tarihe ertelendi.

Bu gelişmeler ışığında en azından 2020 yılında geniş katılımlı bir toplantı yapmamızın çok mümkün olmadığı ve hatta sağlığımız için büyük risk oluşturacağı anlaşıldı.

Bu şartlar altında aracımızı Sosyal Medya ve İnternet aracılığı ile satmayı daha uygun gördük. Çünkü yeni dönem burs dağıtma vakti çok yaklaştı. Daha çok öğrencinin AEV bursundan faydalanması açısından şu an en doğru şey, aracın biran evvel satışa çıkarılması olacaktır.

Bu vesileyle aracımıza sahip olmak için teklif vermek isteyen klasik araç seven veya eğitim gönüllüsü arkadaşlarımız varsa bizlere detayları konuşmak üzere 0532 666 26 03 nolu telefon numarasından ulaşabilir.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.