Bozkır, BM toplantılarının açılış konuşmasını yaptı

Volkan Bozkır, BM üst düzey toplantılarının açılış konuşmasını gerçekleştirdi.
Bozkır, BM toplantılarının açılış konuşmasını yaptı

Birleşmiş Milletler, bu yıl etkili olan koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez video konferans yöntemi ile gerçekleştiriliyor.

Liderler, bu yıl New York’a gidemezken çektikleri videoları 75. Genel Kurul’a gönderecek. Bu yılki Genel Kurul’a Volkan Bozkır başkanlık ediyor. Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurulu üst düzey toplantıları kapsamında açılış konuşmasını Volkan Bozkır yaptı. Volkan Bozkır’ın konuşmasının ardından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres konuştu. Açılış çerçevesinde ayrıca BM’nin 75. Yıl dönümüyle ilgili çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Etkinlikler kapsamında ilk olarak, BM’nin 75. Yıl dönümünü Anma Toplantısı yapılıyor.Bozkır, açılış konuşmasında,  arzulanan geleceğe ve buna ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz yapıda bir Birleşmiş Milletler’e erişebilmek için, kaynakları seferber etme, gayretleri güçlendirme, yepyeni bir siyasi irade ve liderlik ortaya koyma çağrısında bulundu.

Liderler Salı gününden itibaren konuşacak

Liderler bu kez video ile BM Genel Kurul’unda konuşacak. Liderlerin daha önce çektikleri videoları, daha önce belirlenen sıraya uygun olarak canlı verilecek. Liderler, konuşmalarıyla yarından itibariyle dünyaya seslenecek. Liderlerin konuşmaları 29 Eylül’de son bulacak.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.