Bu Ne Vurdumduymazlık! Minibüsçüler Sosyal Mesafe Kuralına Uymadı

Dünya Sağlık Örgütü'nün pandemi olarak ilan ettiği koronavirüs (coronavirüs) salgını, tüm dünyaya kabusu yaşatıyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye'de önlemler artırılırken Esenyurt'ta minibüsçüler, insan hayatını tehlikeye atıyor. Sosyal mesafe kuralına uymayan minibüsçüler, kapasiteden fazla yolcu almaya devam ediyor.

Tüm Türkiye’de, koronavirüs (coronavirüs) ile mücadele kapsamında çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Yetkililer, ölümcül koronavirüs salgına karşı birçok uyarıda bulunurken Esenyurt’ta, minibüs sürücülerinin alınan kurallara uymadığı görüldü. Günlerdir toplu taşımalara yönelik denetlemelerini sürdüren Esenyurt İlçe Emniyet Müdürülüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, kurallar çerçevesinde minibüsçülere ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Binlerce lira ceza yağdı

Özellikle sabah işe gidiş ve akşam işten dönüş saatlerinde yoğun olan minibüslere göz açtırılmazken verilen talimatla yolcu kapasitesinin üstünde taşımacılık yapan sürücülere, binlerce lira ceza yağdı. Denetlemelerin her gün devam edeceği öğrenildi. 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.