Çarpıcı İtiraftan Sonra Beşiktaş’tan TFF’ye Önemli Çağrı

Beşiktaş Kulübü, Teknik Direktör Mesut Bakkal'ın, ‘Mesut Bir Adamın Hikayesi’ kitabında Galatasaray'dan 1986-1987 sezonunda teşvik primi aldıklarına dair açıklamasına ilişkin talebini dile getirdi.

Ünlü teknik direktör Mesut Bakkal, ‘Mesut Bir Adamın Hikayesi’ adlı kariyerini anlattığı kitabında, bir itirafta bulunmuş ve o dönem suç kapsamına girmeyen teşvik priminden bahsetmişti. 33 yıl sonra gelen çarpıcı itiraf üzerine Beşiktaş Kulübü: “TFF’nin ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz. 1986-1987 sezonu şampiyonu olarak tescil edilmemizi talep ediyoruz” açıklamasında bulundu.

TFF’nin İlgili Kurullarını Göreve Davet Ediyoruz

Siyah-beyazlıların resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “TFF’ye tescilli Teknik Direktör Mesut Bakkal, yazmış olduğu ‘Mesut Bir Adamın Hikayesi’ isimli kitapta, 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş müsabakasında kendisinin ve Denizlispor oyuncularının tamamının açıkça teşvik primi aldığını itiraf etmiştir ve ayrıca söz konusu müsabakada oynayan Denizlisporlu oyuncuların tamamının doping içeren madde kullandığını itiraf etmiştir.
TFF Futbol Disiplin Talimatı’nda 56. maddesinde belirtildiği üzere, bir müsabakanın sonucunu veya sürecini hukuka ve spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek yasaktır. Teşvik primi verilmesi de bu kapsamdadır. Ayrıca doping kuralı da açıkça ihlal edilmiştir. Söz konusu açıklamalar utanç verici olmakla birlikte, hukuken soruşturma ve kovuşturma imkanının halen bulunması nedeniyle TFF’nin ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz.Bugün TFF’ye gönderilen ve ekte yer alan dilekçemiz ile 1986-1987 sezonunun 35. haftasında oynanan Beşiktaş – Denizlispor müsabakasının Kulübümüz lehine 3-0 hükmen galibiyet ile tescil edilmesini, 1986-1987 sezonuna ilişkin lig tescilinin iptali, sıralamanın yeniden düzenlenerek söz konusu geçerli olan averaj kurallarının da dikkate alınarak 1986-1987 Süper Lig Şampiyonu olarak Kulübümüzün tescil edilmesini talep ediyoruz.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.