Cezaevi Personellerini Yakından İlgilendiren Karar!

Gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cezaevi personellerini yakından ilgilendiren kararı duyurdu. Avukatların Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ödemeleri ve koronavirüs (coronavirüs) salgınına ilişkin konuşan Bakan Gül'ün cezaevlerinde görev yapan personellere ilgili yaptığı açıklama dikkat çekti.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) ile gerçekleştirilen koordinasyon toplantısından sonra konuşma yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cezaevleriyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün özellikle cezaevlerinde görev yapan personellerle ilgili yaptığı açıklama dikkat çekti.

Adaletin kapısı kapatılmadı

Bakan Gül, burada yaptığı konuşmada avukatların Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ödemelerine, koronavirüs (coronavirüs) salgınına ve cezaevlerinde görev yapan personellere değindi. Bakan Gül, avukatların Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ödemelerinin 6 Nisan itibariyle tümüyle yapılmış olacağını belirterek: “Mağduriyeti, şikayeti olan vatandaşlarımız için adaletin kapısı kapatılmamıştır” şeklinde konuştu.Koronavirüs (coronavirüs) salgını ile ilgili de konuşan Bakan Gül: “Salgın hastalık tehlikesinden dolayı ortaya çıkan sıra dışı süreci fırsata çevirmek isteyenlerin karşısında hukuk vardır. Kovid-19’la bağlantılı başsavcılıklarca son iki haftada 58 ilde 459 kişi hakkında soruşturma başlatıldı” dedi.

Evlerine gönderilmeyecek

Cezaevlerinde görev yapan personellerle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunan Bakan Gül, şu ifadeleri kullandı:”Bugünden itibaren cezaevlerinde görev yapan personel, belirlenen süreler sonunda evlerine gönderilmeyecek, izole edilen yerlerde kalacak.” 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.