CHP’nin 97. yıldönümü Kocatepe Parkı’nda kutlandı

9 Eylül 1923’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün yıldönümü yurt genelinde coşkuyla kutlandı.Bir kutlama haberi de Afyonkarahisar’dan geldi.
CHP'nin 97. yıldönümü Kocatepe Parkı’nda kutlandı

Afyonkarahisar CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz ve Cumhuriyet Halk partililerinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.

CHP’nin kuruluş yılı kutlama programı sabah saat 9.30’da Kocatepe Parkı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.CHP'nin 97 yıldönümü Kocatepe Parkı’nda kutlandı

Daha sonra  saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak program devam etti.CHP'nin 97. yıldönümü Kocatepe Parkı’nda kutlandı

Kuruluş yıldönümü programında konuşan Görgöz yaptığı konuşmada: “Değerli cumhuriyet halk partililer; her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti kuran, “Benim iki büyük eserim var: biri Türkiye Cumhuriyeti birisi Cumhuriyet halk partisidir” diyen dünya liderine Atamıza cumhuriyetin kurulduğu topraklarda, Afyonkarahisar’da, il başkanlığını yapmış olmanın yapıyor olmanın sonsuz gururunu, onurunu taşıyorum ve minnetlerimi bildiriyorum. Köklerini Kuva-i Milliye’den alan, Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluşunun 97. Yıl Dönümü Kutlu Olsun “ ifadelerine yer vermiştir.Görgöz Konuşmasında akşam 20.00’da Kent Meydanında yapılacak olan programın, son günlerde riski iyice artan pandemi ve halk sağlığına dönük endişeler nedeniyle iptal edildiğini belirtmiştir.

CHP'nin 97. yıldönümü Kocatepe Parkı’nda kutlandı

Başkan Görgöz’den Atatürk’e teşekkür yazısı

İl Başkanı Görgöz Atatürk’e  teşekkürlerini iletti.

Yaptığı açıklamada “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresinde attığımız 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisinin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetinin emperyalizm karşısındaki kararlılığını Kuva-i Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıl dönümüzde de yüreğimizde taşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yegâne amacları, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmek olduğunu söyledi.

Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir

İlke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemize, işaret ettiğiniz Muasır Medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hâkimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir.

Görgöz açıklamalarının son satırlarında “Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm cumhuriyet halk partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimize rahmetle anıyoruz” ifadelerine yer verdi.Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.