Çin’de toprak kaymaları can aldı: 5 ölü, 1 yaralı

Çin’in Yunnan ve Sichuan eyaletinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle 5 kişinin hayatını kaybettiği 1 kişinin yaralandığı bildirildi.

Çin’de toprak kayması felaketi can aldı. Yunnan ve Sichuan eyaletlerinde meydana gelen olaylarda 5 kişi öldü 1 kişi yaralandı

Çin’in Yunnan eyaletindeki Yanjin bölgesinde yer alan bir köyde toprak kayması meydana geldiği belirtildi. İki evin toprak altında kaldığı faciada 33 saat süren 200 kişinin katıldığı kurtarma çalışmaları sonucunda 5 cansız bedene ulaşıldığı kaydedildi. Yaralanan bir kişinin ise hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
Toprak kaymasının birkaç gündür etkili olan sağanak yağışlar nedeniyle meydana geldiği belirtildi.Çinin Sichuan eyaletine bağlı Maoxiana şehrinde de şiddetli yağışlar sonucu sel, çamur ve toprak kaymaları meydana geldi.

Sichuan eyaletine bağlı Maoxiana şehrinde meydana gelen çamur ve toprak kayması sonucu yol ve bazı evler kullanılamaz hale geldi. Ekipler bölgede kayıp olabileceği ihtimaline karşı çalışmalarını sürdürüyor. Yetkililer, sağanak yağışların devam edeceği ve tedbirlerin artırılması konusunda uyarıda bulundu.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.