‘Covid 19’dan Vacrol ile korunun’

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı Karvakrol içeren yağların karışımı bir umut olarak ortaya çıktı. Vacrol adı verilen ve içerisinde 21 adet bileşen bulunan takviye ediciler virüsten koruyor.
‘Covid 19’dan Vacrol ile korunun’

Dünyanın mücadele ettiği koronavirüse karşı ilaç ve aşı araştırmaları devam ederken Vacrol adlı takviye edici gıdalar virüsün can düşmanı oldu. Vacrol damla ve Vacrol kapsül uygulamaları virüsün çeperini parçalayarak, yok ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı onaylı olmasının yanı sıra helal sertifikalı olan Vacrol, kekik yağını temel alan bir bitkisel gıda takviye ürünü olma özelliği taşıyor. Dâhiliye Uzmanı Doktor Müslüm Sağır koronavirüsle mücadele edilen bugünlerde kekik yağında bulunan karvakrolü standardize ederek yapılan Vacrol’u anlattı.

‘Covid 19’dan Vacrol ile korunun’ Sağır, Vacrol’ün içinde 21 farklı bileşenin yer aldığını ifade etti.Akciğer yetmezliğinden hastalarımızı kaybediyoruz

Sağır, “Öncelikle Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu’na selamlar gönderiyorum. Kendisi bizlerin ürünlerini sevdikleri insanlara tavsiye ederek, bizlere güvendi ve onların kullanmalarını sağladı. Covid-19’la ilgili doğru bilinen yanlışlardan ziyade eksiklikler bir hayli fazla. Covid’i gribal bir enfeksiyon gibi zannediliyor ama biz Covid’te daha çok hastalarımızı akciğer yetmezliğinden kaybediyoruz. Covid’in ilk haftası bildiğiniz gribal enfeksiyon olarak seyredebilir ama 2.-3.haftadan sonrası akciğerin romatizmal hastalığı gibi geçiriliyor. Akciğer ve romatizmal hastalıklarının kesin bir tedavisi yok. Öyle olduğu için biz hastalarımızı kaybediyoruz” dedi.

‘Covid 19’dan Vacrol ile korunun’ Sağır, Vacrol’ün kullanım şeklini anlattı.21 farklı bileşen yer alıyor

Covid-19’dan korunma noktasında temel prensipler olan temizlik, temas ve mesafeye dikkat edilmesinin yanında ek tavsiyelerde de bulunan Sağır, “Vacrol’da 21 farklı bileşen yer alıyor. Bu bileşenlerin dozlarını bizler EMA’daki standartlara göre belirledik. TÜBİTAK’la da gerekli analizler yapılarak, zararlı olmayacak dozlarda bu ürün formülize edildi” diye konuştu.‘Covid 19’dan Vacrol ile korunun’

Virüsün çeperini parçalıyor

Vacrol damlanın kullanımını anlatan Sağır, “Vacrol damlayı sıcak bir suya 2 damla olarak damlatıp, ağızdan ve burundan soluduğunuz zaman ağız ve çevresinde herhangi bir yerden bulaşmış olan virüsün çeperini parçalayarak virüsü yok ediyor. Bu sayede virüs insan vücudunda istediği sayıya ulaşamıyor. İsteği sayıya ulaşamadığı için Covid-19 hastalığı sizlere bulaşmayacak. Günde 2 ile 6 defa yapılabilir” dedi.  Vacrol damla kullanımı ardından ise beş dakika boyunca secde pozisyonunda bulunarak akciğerlere nefes egzersizi yaptırılması gerekiyor.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.