Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Zalim Rejimi de Aynı Akıbete Uğratacağız.”

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada:"Şu ana kadar rejimin verdiği insan ve araç gereç kayıpları sadece bir başlangıçtır. Ülkemize göz diken tüm terör örgütlerini nasıl durdurduysak zalim rejimi de aynı akıbete uğratacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 27 Şubat’ta başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.Bu kapsamda:”Sınırlarımızın terör örgütleri ve gözünü ülkemizin topraklarına dikmiş zalim bir rejim tarafından kuşatılmasına, milyonlarca sığınmacının yükünün kalıcı bir şekilde üzerimize yıkılmamasına bundan böyle kararlıyız.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan:””Kan dökülmemesi, can yanmaması, acı yaşanmaması hassasiyetimizi zafiyet, çekingenlik olarak görenlere gücümüzü göstermeye yeni başlıyoruz. Şu ana kadar rejimin verdiği insan ve araç gereç kayıpları sadece bir başlangıçtır. Bu gafillere Türkiye’nin gerektiğinde baş veren ama baş eğmeyen büyük bir devlet olduğunu gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Bir Süre Sonra Omuzlarının Üzerinde O Başlar Da Kalmayacak

Konuşmasında Rusya’ya ve İran’a bir kez daha seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de bu ülkelerle herhangi bir dertlerinin olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gözlem noktalarına yapılan saldırı tehditleriyle ilgili ise:”Yaşananlardan ibret almayanların gözlem noktalarımıza saldırı tehdidi, akıllarının başlarına gelmediğine işaret ediyor. Türkiye’nin belirlediği sınırların dışına çıkmazlarsa bir süre sonra omuzlarının üzerinde o başlar da kalmayacak. Her biri canımızdan birer parça olan askerlerimizin hayatına kastedenleri yerle yeksan etmek boynumuzun borcudur.” ifadelerini kullandı.Tek Taraflı Fedakarlık Dönemi Bitti

Türkiye’nin Suriye’deki insani krizi çözme mücadelesi yürüttüğüne vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan:”Biz, Suriye’de hem bu ülkeden kaçarak ülkemize yönelen milyonlarca kişinin yol açtığı insani krizi çözme hem de topraklarımızın güvenliğini sağlama mücadelesi yürütüyoruz. Türkiye’nin mülteciler için gösterdiği tek taraflı fedakarlık dönemi artık bitti. Sınırlarımızı açtığımız saatten beri Avrupa’ya yönelenlerin sayısı yüz binler oldu. Bu sayı yakında milyonlu rakamlarla ifade edilecek.” açıklamalarında bulundu.

Meydanı Bırakmayız, Bırakamayız

“Meydanı, şehitler için üzülüyor görünüp, ağzını açtığında şehadet kavramına ve şehitlerimizin aziz hatıralarına hürmetsizlik yapan gafillere bırakmayız, bırakamayız.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, cümlelerini şöyle tamamladı:”Ülkemize göz diken DEAŞ’ı, PKK’yı, FETÖ’yü, tüm terör örgütlerini nasıl durdurduysak, zalim rejimi de aynı akıbete uğratacağız.”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.