Doğumu kadın polis yaptırdı

Adana'da, sancısının başlaması üzerine otomobille hastaneye götürülen hamileye, yardım istedikleri uygulama noktasındaki kadın polis doğum yaptırdı.

Onlar sadece güvenliğimizi sağlamıyorlar, onlar en olmadık anda, en umutsuzluğa düştüğümüz anda da yanımızdalar. Emniyet güçlerimizden bahsediyoruz. Adana’da hamile bir kadın, hastaneye yetişemeden doğumu başlayınca kadın polis yardımına yetişti.

Adana’nın merkez Yüreğir ilçesi Solaklı Mahallesi’nde yaşayan 9 aylık hamile Hüsne Aslan, sancısının başlaması üzerine eşinin kardeşi Selim Aslan ile hastaneye gitmek için otomobille yola çıktı.Selim Aslan, yengesinin sancısının artması üzerine Adana-Karataş kara yolundaki uygulama noktasında durarak polisten 112 Acil Servis ekibi çağırması için yardım istedi.

Uygulama noktasında görevli polis memuru Demet Çubukçu, sağlık ekiplerinin beklendiği sırada sancısı ilerleyen Aslan’a otomobilde doğum yaptırdı.Hüsne Aslan ve dünyaya gelen kız bebeği, sağlık ekiplerince Marsa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’ne götürüldü. 

“Bebeğimize, kadın polisin ismini vermeyi düşünüyoruz”

Bebeğin amcası Selim Aslan, yengesi Hüsne Aslan’ın sancısının başlaması üzerine hastaneye gitmek için yola çıktıklarını anlatarak, “Yengemin sancısının artması üzerine uygulama noktasında durduk. Sağ olsun polisler çok yardımcı oldu. Hemen ambulansı aradılar. Bir tane kadın polis geldi. Yengeme doğumda yardımcı oldu. Yengem uygulama noktasında doğum yaptı. Kadın polis ve diğer görevli arkadaşlara çok teşekkür ederiz. Şimdi hastanedeyiz. İnşallah bebeğimize kadın polisin ismini vermeyi düşünüyoruz.” dedi.

 Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.