Dolar haftayı sert kapattı

Tüm dünyayı etkisi altına coronavirüsü, küresel piyasalarda sert dalgalanmalara neden oluyor. Dünü 6,21 seviyelerinde kapatan doların beklenen artışı devam ediyor. Virüsle ilgili endişelerin devam ettiğini söyleyen analistler, ticari faaliyetlerin tüm dünyada neredeyse durma noktasına geldiğini söylüyorlar. Peki; Dolar/TL bu durumdan nasıl etkileniyor? Dolar bugün kaç liradan işlem görüyor? Haftanın son işlem gününde dolar kaç TL? 13 Mart dolar kuru ne kadar?

Dünya piyasalarında coronavirüs endişeleri devam ederken yurt içinde de fiyatlar, küresel piyasalardaki gelişmelerle yön buluyor. Dolar/TL güne 6,30 seviyesinden başladı. Dün 7 liranın üzerini gören euro/TL 7,07 seviyelerinde.
Uzmanlar, küresel piyasalarda, yeni tip corona virüs salgını endişeleri ve ekonomik aktiviteye ilişkin belirsizliklerle oynaklık ve varlık fiyatlarındaki sert dalgalanmaların sürdüğünü belirtti. Analistler, yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin endişelerin devam ettiğini ve tüm dünyada ticaret hayatının neredeyse durma noktasına geldiğinden yakınıyor.

Uzmanlar bugün yurt içinde yıllık bazda sanayi üretim verileri ve yıl sonu tüketici fiyat endeksi tahmini takip edilecekken, yurtdışında ise sakin bir veri gündemi söz konusu.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.