Dolar kararsız! Bugün piyasalardaki durum ne? Dolar kaç liradan işlem görüyor?

Fed'in olağanüstü bir şekilde planlı toplantısını beklemeden 50 baz puan faiz indirmesi dolardaki dalgalanmalarda etkili oldu. Ani gelişen fazi indirimi doları belirgin bir şekilde zayıflatması beklenirken, FED’in hamlesinin coronavirüse yönelik endişeleri artırdığı için piyasalarda kararsız bir tablonun izlenmesine neden oldu. Peki, 5 Mart Perşembe günü dolar/TL kuru ne?

Dolar ve Euro kuru haftanın dördüncü işlem günü olan 5 Mart 2020 Perşembe günü aşağı yönlü seyir sonrası gerilediği seviyeye yakın bir konumda bulunuyor. 6,23 TL’lerden önce 6,20 bandının altına gerileyen Dolar son olarak 6,10 TL seviyesinin altına indi. Peki, bugün Dolar ne kadar, Euro kaç TL ve piyasadaki döviz kurlarında son dakika verileri neler?

Geçtiğimiz haftayı 6.25 liraya yakın bir seviyede tamamlayan dolar/TL iki gün önceki Fed’in faiz indiriminden sonra büyük dalgalanmalar yaşadı ve Fed kararıyla birlikte 6,05 seviyelerine kadar çekilen dolar/TL, bugün 6,08 seviyelerinde güne başladı.Dolar/TL Fed’in faiz indiriminden sonra 6.16’dan 6.03’e kadar geriledi. Daha sonra ise 6.09’da dengelendi. Dün ise 6.1124’ten başladığı günde 6.1440’a çıktı. Sonra ise 6.0860’a geriledi.

Euro/TL ise 6,75 seviyelerinde yer alıyor.Bugün yurt içinde ve yurt dışında sakin bir veri gündemi olduğunu ifade eden analistler, İdlib konusundaki gelişmelerin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rus lider Putin arasındaki görüşmenin yakından takip edileceğini bildirdi.

Başta Fed olmak üzere küresel çapta merkez bankalarının faiz indirimine gitmesi ve salgın sebebiyle artan risk algısının piyasalarda etkili olduğunu ifade ediliyor.Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 6,15’in altında kalıcılık sağlanması durumunda 6,05-6,10 bandının takip edileceğini kaydetti.

 Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.