Dünya bor rezervinin yüzde 40’ı Emet ilçesinde

Kütahya Valisi Ali Çelik, Emet ilçesinde ziyaretinde Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Emet Bor İşletme Müdürlüğü'nde incelemelerde bulundu.

Kütahya Valisi Ali Çelik, Emet ilçesini ziyaretinde Emet Bor İşletme Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu. Burada bor madeni ile ilgili açıklamalarda bulunan Kütahya Valisi Ali Çelik, bor madeninin önemine dikkat çekerek, “Bu maden dünya için çok önemli bir maden. Ve Emet ilçemiz bu madenin bulunduğu en zengin ilçemiz” dedi.

Dünya bor rezervinin yüzde 40’ının Emet’te olduğuna dikkat çeken Emet Bor İşletme Müdürü Osman Zengin ise, işletmenin çalışma yapısı, bor madeni ve kullanım alanları, dünya ve Türkiye’deki rezerv durumu hakkında Vali Çelik’e bilgiler verdi.Vali Çelik bilgilendirmenin arından Türkiye ve bölge için stratejik öneme sahip bor ile ilgili yapılan çalışmaları, üretim alanlarını ve üretim aşamalarını yerinde inceledi.

Ziyaretlerde Vali Çelik’e Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, İl Genel Meclisi Üyeleri Halil Mallı ile İsmail Elmacı eşlik etti. 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.