Erenler Mahallesi karakolu tamamlanmak üzere

Erenler bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın istekleri en sonunda gerçekleşiyor. Vali Gökmen Çiçek ve Afyon İl Emniyet Müdürü Ali Temiz'in çalışmaları ile bölgeye yapılan karakolun tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.
Erenler Mahallesi karakolu tamamlanmak üzere

Erenler Mahallesi, Afyon’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri. Bugüne kadar o bölgede yaşayan ve esnaflık yapan vatandaşlar isteklerini, yaşadıkları olaylardan örnekler vererek dile getirmişlerdi. Artış gösteren asayiş olayları karşısında bölgeye bir polis karakolu kurulmasını savunmuşlardı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencilerine hizmet veren tesislerin her geçen gün arttığı Erenler Mahallesi’nde vatandaşlar ve esnaf, artan insan yoğunluğunun bazı asayiş olaylarını da beraberinde getirdiğini ve artık bir semt konumunda olan Erenler Mahallesi’ne polis karakolu kurulması gerektiğini her ortamda dile getirmişlerdi.

Erenler Mahallesi’nde , Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencilerine hizmet veren, yurt, apart, pansiyon hizmetleri veren kurumlar ve buna bağlı olarak kafe, eğlence merkezi ve dükkanların çoğalmasının asayişsizliğe neden olduğu öne sürülüyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin en büyük yerleşkesi olan Ahmet Necdet Sezer Kampüsü’nün karşısında yer alan Erenler Mahallesi’nde yurt, kafe ve alış-veriş merkezlerinin artması ile asayiş olaylarınında arttığını iddia eden esnaf ve vatandaşlar polis ekiplerinin ellerinden geleni yaptıklarını ancak yine de bazı olayların yaşandığını belirtiyor.

İşte böylesine istikrarlı bir şekilde yıllardır dile getirilen bölge halkının şikayetleri ses getirdi. Ve bölgeye bir polis karakolu yapılıyor. Bu konuda Vali Gökmen Çiçek ve Afyon İl Emniyet Müdürü Ali Temiz büyük çaba harcadılar ve polis karakolunun yapımına başlandı. Bölgeye yapılacak karakolun temeli atıldı ve hızlı şekilde inşası sürüyor.

Vatandaşlar ise, bu konunun nihayet gündeme geldiğini ve bölgede ki asayiş sorunununda karakolun yapımının bitmesi ve faal duruma geçmesi ile çözüleceğini dile getirdiler.

Bölge halkı seslerini duyarak karakol sorununa çözüm getiren Afyon Valisi Gökmen Çiçek ve Afyon İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’e teşekkür ettiler.

Son edinilen bilgilere göre Erenler Mahallesine yapılan karakolun tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.

 

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.