Ergene Çevre Koruma Projesi töreninde Erdoğan’dan flaş açıklamalar!

Ergene Çevre Koruma Projesi, Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü Merasimi'ne video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.
Ergene Çevre Koruma Projesi töreninde Erdoğan'dan flaş açıklamalar

Ergene Çevre Koruma Projesi, Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü Merasimi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bölgedeki yerel yönetimler maalesef senelerce bu havzanın (Ergene) korunması konusunda gereken hassasiyeti göstermedi” dedi.

25 sulama projesinen 24’ü hizmete girdi

“Biz kötü gidişatı durdurmak için Ergene Havzası Eylem Planı’nı devreye aldık” ifadesini kullanan Erdoğan: “1 milyon 238 bin dekar alanı sulayacak, 25 sulama projesinen 24’ü hizmete girdi” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ergene 1 ve Çorlu 1 Organize Sanayi Bölgesi arıtma tesislerinin de önümüzdeki ağustos ayında faaliyete başlayacağını söyledi.

Türkiye, dünyada bu makineleri üretebilen 8 ülkeden biridir

Erdoğan, tünel açma makineleri ile ilgili: “Türkiye, dünyada bu makineleri üretebilen 8 ülkeden biridir” dedi.

Erdoğan: “İlgili tüm kamu kurumlarının dahil olduğu Ergene Havzası Eylem Planı’nı, yaklaşık 2,5 milyar liralık bir harcamayla ve kararlılıkla hayata geçirdik” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: “Ergene projesinin diğer tünelinin de tamamlanmasıyla Avrupa’nın en büyük çevre projelerinden birini hayata geçireceğiz. Ergene 2 Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisi’ni de inşallah bu sene içinde tamamlayacağız. Yaptığımız bu yatırımlarla Ergene Nehri’nin su kalitesini önemli ölçüde iyileştirecek ve suyun temiz akmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Sanayi tesislerimizin büyük bir kısmı salgın döneminde de üretimlerini sürdürdü” dedi.

Kıdem tazminatı düzenlemesi

Erdoğan, “İşverenlerin ve çalışanların sorunlarına köklü çözümler getirmeye çalışıyoruz. Kıdem tazminatı konusu da bunlardan biridir. Amacımız işçilerin kıdem tazminatı hakkını, birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı bir sisteme bağlamaktır” şeklinde konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.