Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce Afyonkarahisar’da

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Afyonkarahisar'da esnaf ziyareti yaptı.
Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce Afyonkarahisar'da

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Afyonkarahisar’da esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla sohbet etti.
Sivas’tan başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” programı kapsamında kente gelen İnce, kentin en işlek caddesi olan Uzun Çarşı’da esnafı ziyaret etti.Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce Afyonkarahisar'da

İnce, Anıtpark’ta bulunan Utku Anıtı önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, dünya da bir yeni normal olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:
” Yeni bir durum var. Yani pandemiden öncesi ve pandemiden sonrası diye bir durum var. Bu salgınla birlikte her şey değişti. Sağlıkta artık tedaviden ziyade korunma öne çıktı. Eğitim uzaktan olmaya başladı. Ticaret internet üzerinden olmaya başladı. Her şey, her şey aklınıza ne geliyorsa. Televizyon kanalları çok fazla izlenmez oldu. Gazeteler internet üzerinden okunur oldu. Siyasette bundan nasibini alacak tabi ki. Siyasette önceden şöyle yapıyorduk, bir araya geliyorduk. Önceden duyuru yapıyorduk. Partiye, örgütlere, medyaya şu gün şu saatte, şurada miting yapacağız diyorduk. Millet oraya toplanıyordu. Siyasetçi de gelip oraya konuşmasını yapıyordu. Artık bu yeni durumda bu mümkün değil. İnsanları bir araya toplayıp, toplu mekanda onlara konuşmak yerine siyasetçi onların tek tek ayağına gidecek. Biz de bunu yapıyoruz. Şehrin en işlek caddesine giriyoruz, orada esnafı dolaşıyoruz. 81 vilayeti bu şekilde gezip sokakta insanlarla dertleşiyoruz, basınla bilgilerimizi paylaşıyoruz.”Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce Afyonkarahisar'daBu ülkenin barışmaya, üretmeye ihtiyacı var

“Bu ülkenin gerçekten yerli siyasetçilere ihtiyacı var. Bu ülkenin bir barışmaya, bu ülkenin bir üretmeye ihtiyacı var” diyen İnce, “Üretim ekonomisini kurmaya ihtiyacı var. Şeffaf bir kamu yönetimine, liyakatin öncelikli olduğu bir kamu da yükselmeye ihtiyacı var. Planlamaya ihtiyacı var. Türkiye’de yüzlerinin gülmesi lazım insanların. OECD ülkeleri arasında 15 yaşında çocuklar üzerinde yapılan bir araştırmada en mutsuz çocuklar bizim çocuklarımız. Bizim ülkemizin çocuklarına güzel hayaller kurdurmamız lazım. Ben onların bir fizik öğretmeni ağabeyleri olarak onlara diyorum ki ‘çocuklar moralinizi bozmayın, size güzel hayaller kurduracağız.’” diye konuştu.

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce Afyonkarahisar'da
İnce, açıklamalarının ardından kentten ayrıldı.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.