Fahrettin Koca’dan Flaş Duyuru!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'den korona virüs (corona virüs) için getirilen ilaçların ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldığını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den korona virüs (corona virüs) için getirilerek Ankara’ya ulaşan ilaçların ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldığını ve yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören korona virüs (corona virüs) hastaları için kullanılacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin’den korona virüs (corona virüs) için alınan ilaçlara yönelik yaptığı yazılı açıklamada, yoğun bakımlarda kullanılmaya başlanan ilacın etkinliğinin gelecek günlerde netleşeceğinin altını çizdi. Bakan Koca, yaptığı yazılı açıklamada: “Ankara’ya ulaşan ilaçlar, gece saatlerinde ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldı. İlaçların dağıtımı 8 saat sürdü. Yeni ilaçlar, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören Kovid-19 hastaları için kullanılacak” ifadelerine yer verdi.Bakan Koca, dünkü basın toplantısında Kovid-19 için Çin’den, yoğun bakımda tedavi süresini kısaltan ilacın alındığını belirtmişti.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.