Fedakar Baba Yürekleri Dağladı

Afyonkarahisar’da DMD kas hastalığına yakalanan ve tedavi edilemezse hayatını kaybedecek olan 9 yaşındaki Ahmet Bostan, gerekli paranın hayırseverler tarafından toplanmasının ardından bugün tedavisi için Hindistan'a gidiyor.

Afyonkarahisar’ın Bayat ilçesine bağlı Sağırlı köyünde yaşayan 4 çocuk babası İsmail Bostan, DMD kas hastalığına yakalanan en küçük oğlunu tedavi ettirebilmek için 2 yıldır hastane hastane geziyordu. DMD kas hastası Ahmet için yurt içi ve yurt dışında tedavisi bulunmazken, hastalığın ilerlemesini geciktirmek için ise kök hücre naklinin gerekli olduğu bildirildi. Bunun üzerine kök hücre naklinin sadece Hindisan’da yapıldığını öğrenen vefakar baba İsmail Bostan, nakil için gerekli olan 17 bin doları bulabilmek için organlarını dahi satışa çıkardı. Bunun üzerine harekete geçen hayırseverler, hastalığın ilerlemesini geciktirecek kök hücre nakli için gerekli olan parayı kısa sürede topladı. 9 yaşındaki Ahmet Bostan, hayata tutunabilmek için bugün babasıyla birlikte tedavi olmak için Hindistan’a gidiyor.

Oğlum Günden Güne Elimden Kayıp Gidecekti Oğlunun iyileşmesi için bir umut ışığı doğan baba İsmail Bostan, kök hücre nakli için gerekli olan paranın toplanmasında yardımcı olan yardımsever ve hayırseverlere teşekkür etti. Bostan, “Benim oğlum DMD kas hastası. Kas erimesi var oğlumda. Bu hastalığın tedavisi yok Türkiye ve dünyada. Sadece bir ümit. En azından 5 yıl 10 yıl yaşayacak şekilde bir tedavisinin olduğunu öğrendik. Onun da Hindistan’da olduğunu araştırdık, öğrendik. Bu sadece hastalığın gidişatını yavaşlatmak amaçlı bir tedavi. Tedavi ücreti 17 bin dolar bir ve ikinci seansa ait. Bu Hindistan’ın Mumbai şehrinde bir klinikte yapılıyor. Allah razı olsun insanlarımızdan. Rabbim, her iki cihanda yüzlerini her daim güldürsün. Biz, uçağa binip gideceğiz. Orada kök hücre tedavisi yapılacak. Bu tedavi yapılmasaydı benim oğlum günden güne kayıp gidecekti elimden.” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.