Futbol Antrenör Gelişim Seminerine Ağduk ve Uğuş’un isimleri verildi

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi tarafından düzenlenen “Münür Ağduk ve Hasan Uğuş Zorunlu Sürekli Antrenör Gelişim Semineri” 40 antrenörün katılımı ile yapıldı.

Antrenörlerin gelişimlerini sağlayan ve antrenörlük görev yapabilmeleri için girmeleri zorunlu olan seminerin ikincisi gerçekleşti. Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Afyonkarahisar Şubesi’nin 25 Aralık, tarihinde düzenlediği zorunlu antrenör gelişim seminerinden sonra, futbol antrenörleri ikinci seminerde bir araya geldiler. Kredili sisteme göre üç dönem halinde düzenlenen seminer sonunda antrenörlerin her seminerde alacakları 5’er puanın toplamı olan 15 puana ulaşmaları gerekiyor.

TÜFAD Afyonkarahisar Şubesi tarafından gerçekleşen ikinci seminere, Afyonkarahisar futboluna uzun yıllar hizmet veren eski futbol il temsilcilerinden Münür Ağduk’un ve Hasan Uğuş’un isimleri verilerek iki spor adamı onure edildi. Semineri Afyon Kocatepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Ocak, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Yıldız, Dr. Öğretim Üyesi Rıfat Yağmur, Dr. Öğretim Üyesi Şeniz Karagöz, tarafından futbolda liderlik, futbolda toparlanma stratejileri ve uygulamaları, Türkiye’de ve Dünya’da kadın futbolu, futbolda fanatizm ve saldırganlık konularında bilgiler verilirken UEFA Pro Lisanslı Antrenör Agah Bıyıkoğlu, tarafından da kanat ve hücum organizasyonları uygulamalı olarak anlatıldı.Spor Bilimleri Fakültesi’nde gerçekleşen seminere Afyonkarahisar başta olmak üzere, Uşak, Eskişehir ve Kütahya’dan A, B ve Kaleci Antrenörlük diploması olan 40 antrenör katıldı.

Kredili sistemde her girilen seminerden 5 puan alacak olan antrenörler 15 puan alarak 3 yıl boyunca antrenörlük yapabilecekler. 2024’e kadar antrenörlük yapabilecek olan antrenörler ilk seminere 25 Aralık, ikinci seminere ise 30 Ocak’ta girdi. Antrenörler şubat ayında yapılması planlanan 3. seminere de katılarak 15 puanı tamamlamış olacak.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.