Gücün cinsiyeti olmaz diyerek ekmeğini taştan çıkardılar

Afyonkarahisar’da mermer sektöründe çalışan kadınlar için önemli proje hayata geçiyor. Proje kapsamında kadınlara yönelik ihtiyaç analizi ve hak eğitimleri düzenlenecek.
Gücün cinsiyeti olmaz dediler mermere emek verdiler

Afyonkarahisar’da mermer sektöründe çalışan kadınlara yönelik önemli bir proje hayata geçiyor. 14 yıldır kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı Hibe Programları’na başvuran Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’nin “Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım” projesi, 58 ilden yapılan 254 proje başvuru içerisinden kabul edilen 8 proje arasında yer alarak hibe almaya hak kazandı.

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği tarafından hazırlanan“Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım” projesi kapsamında mermer sektöründe çalışan 120 kadına yönelik ihtiyaç analizi anketi uygulanacak .İhtiyaç analiz sonuçlarına uygun olarak eğitim modülleri hazırlanacak. 120 kadın arasından 15 öncü ve 45 çekirdek eğitmen kadın belirlenerek, eğitimler verilecek.

Projenin tanıtımı, yaygınlaştırılması için el broşürleri hazırlanacak, sosyal medya hesapları kullanılacak. Tüm çalışmalar sonunda düzenlenecek bir çalıştay ile “Mermer Sektöründe Kadın-Afyonkarahisar 2020” raporu yayınlanacak.Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Barosu ortaklığında gerçekleşecek proje kapsamında eğitimler Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Barosu tarafından verilecek.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ise mermer sektörüne yönelik büyük bir çalıştaya ve proje süresince verilecek eğitimlere ev sahipliği yapacak.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.