Gürpınar Mahallesinde erişte kesen kadınlar koronavirüse yakalandı

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde bulunan Gürpınar Mahallesinde erişte hazırlamak için bir evde toplanan 8 kadın koronavirüse yakalandı.
Gürpınar Mahallesinde erişte kesen kadınlar koronavirüse yakalandı

Dünya genelini etkisi altına alan bütün düzeni bozan koronavirüs salgınında vakalar artmaya devam ediyor. Türkiye’de salgının yayılmasını önlemek ve halk sağlığını korumak için çeşitli denetimler ve karantina kararları aldı.
Ne yazık ki devletin onca yaptığı uyarılara kulak asmadan insanlar bir araya gelmeye ve maskesiz dolaşmaya devam ediyorlar. Hal böyleyken koronavirüs vaka sayıları tekrar artmaya başladı. Ülke genelinde salgının durumuna göre kararlar alınmaya devam ederken insanlarda kurallara uymamaya devam ediyorlar.

Bir koronavirüs salgın haberi de Eskişehir’den geldi.

Edinilen bilgilere göre, Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde bulunan 500 nüfuslu Gürpınar Mahallesinde yaşayan 8 kadın, erişte hazırlamak için bir evde toplandı.
Bir araya gelen kadınlardan daha sonra peş peşe kötü haberler gelmeye başladı. Ertesi gün, bir araya toplanan kadınlardan 4 ‘ünde koronavirüs tespit edildi.
Daha sonra diğer 4 kişinin de yapılan test sonucu  koronavirüse yakalandığı öğrenildi.İlk defa korona vakalarında önlem alınmadı

Şu ana kadar pandemi sürecinde koronavirüse yakalanan adreslere karantina önlemi alınırken bu mahallede hiçbir önlemin alınmadığı öğrenildi.
Konuyla ilgili konuşan Necla Burcu, mahalle yaşanan erişte olayını anlattı.

Burcu açıklamasında, “Makarna kesmeye gitmişler, makara kesildikten sonra birinde çıkmış. Makarna kesenlerin içinde 4 kişide çıktığını duydum. Şu anda herkes evinde, kimse kimseye gitmiyor. Sağlık Bakanlığı’ndan 14 gün kimse birbirini kabul etmesin evinde otursun denildi. Dün kimlerle görüştünüz diye sorup numaralarını aldılar” ifadelerine yer verdi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.