HDI Sigorta Afyon Belediye, Lige galibiyetle başladı

TED Afyon Koleji Uygulamalı Bilimler Bölümü Başkanı ve Basketbol Eğitmeni Hasan Güngör, HDI Sigorta Afyon Belediye Basketbol ile Gaziantep Basketbol maçı ile ilgili yorum yaptı.
HDI Sigorta Afyon Belediye, Lige galibiyetle başladı

TED Afyon Koleji Uyg. Bilimler Blm Baş. Hasan Güngör, yaptığı yorumda şu ifadelere yer verdi: “HDI Sigorta Afyon Belediye, Gaziantep Basketbol maçını kazanarak lige iyi bir başlangıç yaptı. Geçen sezona göre nispeten daha iyi bir hazırlık dönemi geçiren İnatçı Keçiler, yine oldukça doğru yerli ve yabancı transferleri ile bu sezon da bizlere seyir zevki yüksek maçlar izletecek gibi gözüküyor.

Afyon ekibi maça pota altından uzun oyuncularından bulduğu sayılarla başladı. Geçen sezondan dikkatleri üzerine çeken, mücadeleci ve pes etmeyen bir takım görüntüsü veren takım, ilk maçtan da bu özelliklerini kaybetmemiş gibi görünüyor. Can Sevim, takım kurgusunu; çok koşan, mücadele eden ve atletizmi yüksek oyunculardan oluşturuyor. Özellikle yapmış oldukları 1 ve 5 numara pozisyonlarındaki yerli ve yabancı transferler ilk maçta çok iyi performans göstererek galibiyette önemli rol oynadı. Evaldas Kairys ve Paco Cruz tecrübelerini maçın kritik yerlerinde sorumluluk alarak gösterdi. Enerjisi ile takıma çok büyük katkı yapan J.P. Macura, HDI Sigorta Afyon’da 17 sayı ile en skorer isim oldu ve ona ayrı bir parantez açmak gerekiyor.Savunması ve takıma verdiği enerji 2. periyottan sonra takımı ateşledi ve ivmeyi yukarı çekti. Takım olarak iyi savunma ve hücum yapan HDI Sigorta Afyon, geçen sezon olduğu gibi Afyon deplasmanının kolay bir deplasman olmadığını kanıtladı. Takım olarak ligin en düşük bütçeli takımlarından biri olmasına rağmen Can Sevim yine bizleri şaşırtmadı. Teknik ekibi ile birlikte Can Sevim’in her yıl oyuncu transferi için oldukça yoğun mesai harcadığını çok iyi biliyorum. Saatlerce videolar izleyerek her bölgeye nokta yerli ve yabancı transferler yapıyor. Bunları yaparken de kulübünün ekonomik durumunu düşünerek yüksek ücretli transferler de yapmıyor. Bunun örneğini geçen sezon yıldızını parlattığı birçok oyuncuda gördük. Oyuncuların hepsi takım bulmakta zorlanmadı ve daha yüksek kontratlar yaparak başka takımlara gitti.

Bu yıl takıma kazandırdığı genç oyuncular için de Can Sevim büyük bir şans. Çünkü gençlere oldukça fazla şans veriyor ve onların gelişimine katkı sağlıyor. Ekrem Sancaklı, İsmail Karabilen, Sinan Sağlam, Berke Aygündüz gibi genç oyuncuların gelişimi için süre almaları ve basketbol oyun görüşlerini geliştirmeleri için bu takım ve Can Sevim çok doğru bir seçim. Aldıkları süreleri çok iyi değerlendiren genç oyuncular ileride çok daha iyi işler yapacağının sinyallerini verdiler. Bu oyuncular ileride Milli Takım’da da bizlerin göğsünü kabartacak oyuncular olacak.Yönetim ve teknik ekip pandemi sürecini çok iyi geçirmiş ve değerlendirmiş. Cömert Başkan’ın takım için yaptıkları da ortada. Büyük sıkıntılar içinde takıma sahip çıktı ve neredeyse kapatılmak üzere olan takımı ligde tutmayı başardı. Afyon halkının da takım için yapmış olduğu sosyal medya paylaşımları ve destekleri de takımın ayakta kalmasına büyük katkı sağladı. Geriye dönüp baktığımızda Afyon’un bir basketbol şehri olduğunu halkın ve taraftarların her zaman takıma büyük destek olduğunu görüyoruz. Bugüne kadar; önceki dönem ve yeni dönem sayın valilerimiz, belediye başkanlarımız ve iş adamlarımız takım için maddi manevi destek verdi. Bizler takımımıza pandemi sürecinden dolayı sadece televizyondan destek versek de takımımızla buluşmayı ve tribünleri doldurmayı heyecanla bekliyoruz. Bugün oynanan maç bize şunu gösterdi; Afyon halkının basketbolu çok özlediği ve takımın taraftarlarıyla birlikte çok daha güçlü olacağı. Umarım bu süreç biran önce biter ve bizlerde özlediğimiz günlere geri döneriz. Hepinize basketbollu günler diliyorum. Saygı ve sevgilerimle…”

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.